Proč vaše kolo vrže a skřípe?

Vydává vaše kolo za jízdy nepříjemné a obtěžující zvuky? Vrzání a skřípání je nejčastěji způsobeno usazenými nečistotami na různých komponentech jízdního kola. Důvodem může být i to, že se některé součástky časem povolí a je potřeba je znovu dotáhnout. Pokud chcete, aby Vám kolo sloužilo dobře a dlouho, rozhodně se vyplatí udržovat kolo v dobrém stavu, a pravidelně ho čistit od nánosů špíny a bláta.


Ke vzniku nepříjemných zvuků dochází nejčastěji u těchto dílů:


  • sedlovka – spoj sedlovky a sedla a nečistoty usazené mezi rámem a sedlovkou
  • patka zadního kola
  • hlavové složení
  • středové složení
  • koncovky bowdenů (především u starších modelů kol, kde jsou brzdová lanka vedená na trubce rámu)

Řešení vrzání a skřípání

Najděte konkrétní místo, kde Vaše kolo vrže nebo skřípe, a tuto součástku demontujte, důkladně vyčistěte, lehce promažte a řádně dotáhněte. Neobejdete se bez sady imbusových klíčů, vazelíny, případně čistícího spreje.

Pokud se Vám nedaří odstranit příčiny vrzání nebo si nevíte s opravou rady, svěřte raději kolo do rukou odborníkům v servisu

Vloženo: 14.06.2018

Nejnovější cyklotrasy po ruce

Nejnovější cyklotrasy přibývají každým týdnem.

Možnost cestování a poznávání nových míst tedy stále stoupá. Buďte přitom. Nechte si posílat nejnovější cyklotrasy každý týden.

 

Přejeme příjemné cyklo zážitky!

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.