Cyklotrasa Aš - Sokolov

Jedna z náročných cyklotras. Ze samého kraje republiky města vyrazíte směrem na Cheb. Nejprve projedete vrchovinou Smrčiny, která je částí hranice. Nesmíte minout hrad Seeberg s bohatou historií, která sahá až do vlády Přemyslovců. Pod nájezdem Švédů začal chátrat a zachránila ho až rekonstrukce ve 20. století. Současná expozice představuje dějiny interiérů, venkovské nástroje řemeslníků nebo historii porcelánu. Dále si můžete prohlédnout expozici 26 obrazů s životopisem básníka J. W. Goethe a chebského kata Karla Hussa.


Dále projedete Františkovy Lázně a můžete se na chvíli zastavit v Chebu. Jestliže budete mít dost sil a vystoupáte 170 schodů vyhlídkové věže kostela sv. Mikuláše, budete mít krásný pohled na Cheb a okolí. Pokud se budete dívat na severovýchod, uvidíte cestu, která vás ještě čeká.


Další zastávkou je Kynšperk nad Ohří, kde se můžete kochat místní krajinou nebo ochutnat místní pivo. Následně vyrazíte přes jednu z nejdelších dřevěných lávek. Cestou do Sokolova pojedete opět podle řeky Ohře, minete zámek Chlumek, cestou se pokocháte i pohledy na elektrárnu Tisová a zatopený povrchový důl, který se přeměnil v jezero Medard. Minete i výsypku Antonín, a pak již budete na dohled město Sokolov.

Náročnost cyklotrasy: Náročná

Terén: Silnice

Vzdálenost: 57 Km

Hodnocení cyklotrasy

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5

Jak se Vám cyklotrasa líbila?

Podělte se s ostatními, jak se Vám cyklotrasa líbila. Na jaká zajímavá místa jste cestou narazili, doporučení, atd.

Nejnovější cyklotrasy po ruce

Nejnovější cyklotrasy přibývají každým týdnem.

Možnost cestování a poznávání nových míst tedy stále stoupá. Buďte přitom. Nechte si posílat nejnovější cyklotrasy každý týden.

 

Přejeme příjemné cyklo zážitky!