5 / 0

Aš - Sokolov

Jedna z náročných cyklotras. Ze samého kraje republiky města Aš vyrazíte směrem na Cheb. Nejprve projedete vrchovinou Sm...

Náročnost cyklotrasy: Náročná

Terén: Silnice

Vzdálenost: 57 km

Popis cyklotrasy

Jedna z náročných cyklotras. Ze samého kraje republiky města vyrazíte směrem na Cheb. Nejprve projedete vrchovinou Smrčiny, která je částí hranice. Nesmíte minout hrad Seeberg s bohatou historií, která sahá až do vlády Přemyslovců. Pod nájezdem Švédů začal chátrat a zachránila ho až rekonstrukce ve 20. století. Současná expozice představuje dějiny interiérů, venkovské nástroje řemeslníků nebo historii porcelánu. Dále si můžete prohlédnout expozici 26 obrazů s životopisem básníka J. W. Goethe a chebského kata Karla Hussa.


Dále projedete Františkovy Lázně a můžete se na chvíli zastavit v Chebu. Jestliže budete mít dost sil a vystoupáte 170 schodů vyhlídkové věže kostela sv. Mikuláše, budete mít krásný pohled na Cheb a okolí. Pokud se budete dívat na severovýchod, uvidíte cestu, která vás ještě čeká.


Další zastávkou je Kynšperk nad Ohří, kde se můžete kochat místní krajinou nebo ochutnat místní pivo. Následně vyrazíte přes jednu z nejdelších dřevěných lávek. Cestou do Sokolova pojedete opět podle řeky Ohře, minete zámek Chlumek, cestou se pokocháte i pohledy na elektrárnu Tisová a zatopený povrchový důl, který se přeměnil v jezero Medard. Minete i výsypku Antonín, a pak již budete na dohled město Sokolov.

Jak se Vám výlet líbil?

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5 (5 - nejlepší)Mapa cyklotrasy

Otevřít v Google Maps

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.
V pořádku Nastavení soukromí