5 / 0

Bechyně - Sudoměřice u Bechyně

Trasa začíná u zámku ve městě Bechyně. Původně byl hradištěm obývaným už v 9. století. Je situován na výběžku nad soutok...

Náročnost cyklotrasy: Střední

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 45 km

Popis cyklotrasy

Trasa začíná u zámku ve městě Bechyně. Původně byl hradištěm obývaným už v 9. století. Je situován na výběžku nad soutokem řek Smutná a Lužnice. Hrad původně patřil pražským biskupům. Do svého majetku ho v roce 1268 získal Přemysl Otakar II., který zde vybudoval kamenný hrad. Později, konkrétně v 15. století, byl hrad mohutně opevněn. V době renesance zde byl vybudován tzv. Vokův zámek, se kterým byl hrad ve stejné době spojen příčným křídlem. V roce 1948 zámek zkonfiskoval stát, ten však byl po roce 1989 v restituci navrácen. Na zámku probíhala do roku 2007 rozsáhlá rekonstrukce, nyní je přístupný veřejnosti.

Z Bechyně pojedete směrem na Hutě, Černýšovice a přes Stádlecký řetězový most do vesnice Stádlec. Odtud dále na Slavňovice, Dobřejice, Čenkov, Bezděčín, Želeč, Hlavatce, Vyhnanice a k zámku Černice. Tento lovecký zámeček byl postaven v druhé polovině 18. století. Koncem stejného století byl barokně upraven. Po 2. světové válce zámeček chvíli patřil státním lesům, dnes je v majetku soukromé společnosti. Ze zámečku zbývají do cíle už necelé dva kilometry.

Jak se Vám výlet líbil?

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5 (5 - nejlepší)Mapa cyklotrasy

Otevřít v Google Maps

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.
V pořádku Nastavení soukromí