Cyklotrasa Bechyně - Sudoměřice u Bechyně

Trasa začíná u zámku ve městě Bechyně. Původně byl hradištěm obývaným už v 9. století. Je situován na výběžku nad soutokem řek Smutná a Lužnice. Hrad původně patřil pražským biskupům. Do svého majetku ho v roce 1268 získal Přemysl Otakar II., který zde vybudoval kamenný hrad. Později, konkrétně v 15. století, byl hrad mohutně opevněn. V době renesance zde byl vybudován tzv. Vokův zámek, se kterým byl hrad ve stejné době spojen příčným křídlem. V roce 1948 zámek zkonfiskoval stát, ten však byl po roce 1989 v restituci navrácen. Na zámku probíhala do roku 2007 rozsáhlá rekonstrukce, nyní je přístupný veřejnosti.

Z Bechyně pojedete směrem na Hutě, Černýšovice a přes Stádlecký řetězový most do vesnice Stádlec. Odtud dále na Slavňovice, Dobřejice, Čenkov, Bezděčín, Želeč, Hlavatce, Vyhnanice a k zámku Černice. Tento lovecký zámeček byl postaven v druhé polovině 18. století. Koncem stejného století byl barokně upraven. Po 2. světové válce zámeček chvíli patřil státním lesům, dnes je v majetku soukromé společnosti. Ze zámečku zbývají do cíle už necelé dva kilometry.

Náročnost cyklotrasy: Střední

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 45 Km

Hodnocení cyklotrasy

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5

Jak se Vám cyklotrasa líbila?

Podělte se s ostatními, jak se Vám cyklotrasa líbila. Na jaká zajímavá místa jste cestou narazili, doporučení, atd.

Nejnovější cyklotrasy po ruce

Nejnovější cyklotrasy přibývají každým týdnem.

Možnost cestování a poznávání nových míst tedy stále stoupá. Buďte přitom. Nechte si posílat nejnovější cyklotrasy každý týden.

 

Přejeme příjemné cyklo zážitky!