Cyklotrasa Bělá pod Bezdězem - Vrátenská hora

Startovním místem je Bělá pod Bezdězem odkud se vydáte do obce Bezděz, kde uvidíte stejnojmenný hrad. Po cyklostezce hrad objedeme a v dáli už vyhlížíme obrovské Máchovo jezero, které si budete moci prohlédnout zblízka. Cestou se můžete zastavit na některé z vyhlídek. Projedete obcí Doksy i kolem místního zámku a vydáte se na další cestu. Po přejetí hlavní cesty máte před sebou méně turisticky rušnou oblast.

Dojedete až k bývalému Tubožskému mlýnu, kde si chvíli odpočinete před následujícím stoupáním až k hradu Houska, který bude odměnou za předchozí výjezd. Je zde možnost navštívit vyhlídku na Říp a místní jeskyně. Z Housky nás čeká menší sjezd a opět výjezd na nejvyšší bod naší výpravy - rozhlednu na Vrátenské hoře, ze které je velice dobře vidět do širokého okolí. Po dostatečném pokochání se můžete těšit na dlouhý sjezd krásnou přírodou.

Náročnost cyklotrasy: Střední

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 48 Km

Hodnocení cyklotrasy

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5

Jak se Vám cyklotrasa líbila?

Podělte se s ostatními, jak se Vám cyklotrasa líbila. Na jaká zajímavá místa jste cestou narazili, doporučení, atd.

Nejnovější cyklotrasy po ruce

Nejnovější cyklotrasy přibývají každým týdnem.

Možnost cestování a poznávání nových míst tedy stále stoupá. Buďte přitom. Nechte si posílat nejnovější cyklotrasy každý týden.

 

Přejeme příjemné cyklo zážitky!

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.