5 / 5

Bělá pod Bezdězem - Vrátenská hora

Startovním místem je Bělá pod Bezdězem odkud se vydáte do obce Bezděz, kde uvidíte stejnojmenný hrad. Po cyklostezce hra...

Náročnost cyklotrasy: Střední

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 48 km

Popis cyklotrasy

Startovním místem je Bělá pod Bezdězem odkud se vydáte do obce Bezděz, kde uvidíte stejnojmenný hrad. Po cyklostezce hrad objedeme a v dáli už vyhlížíme obrovské Máchovo jezero, které si budete moci prohlédnout zblízka. Cestou se můžete zastavit na některé z vyhlídek. Projedete obcí Doksy i kolem místního zámku a vydáte se na další cestu. Po přejetí hlavní cesty máte před sebou méně turisticky rušnou oblast.

Dojedete až k bývalému Tubožskému mlýnu, kde si chvíli odpočinete před následujícím stoupáním až k hradu Houska, který bude odměnou za předchozí výjezd. Je zde možnost navštívit vyhlídku na Říp a místní jeskyně. Z Housky nás čeká menší sjezd a opět výjezd na nejvyšší bod naší výpravy - rozhlednu na Vrátenské hoře, ze které je velice dobře vidět do širokého okolí. Po dostatečném pokochání se můžete těšit na dlouhý sjezd krásnou přírodou.

Jak se Vám výlet líbil?

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5 (5 - nejlepší)Mapa cyklotrasy

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.
V pořádku Nastavení soukromí