5 / 5

Benátky nad Jizerou - hrad Valečov

Touto stezkou se projedete po krásných místech středočeského kraje. Až do Bakova nad Jizerou pojedete po břehu řeky. Prv...

Náročnost cyklotrasy: Střední

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 43 km

Popis cyklotrasy

Touto stezkou se projedete po krásných místech středočeského kraje. Až do Bakova nad Jizerou pojedete po břehu řeky. První zastávkou může být nevelká zřícenina hradu Starý Stránov nad řekou Jizerou.  Hrad byl tvořen dvěma budovami, z jižní strany byl chráněn příkopem. Dnes na místě najdete dobře zachovalé pozůstatky jedné palácové budovy.

Dále projedete centrem Mladé Boleslavy a v obci Kosmonosy narazíte na zříceninu hradu Michalovice. Podle pověstí byl pod hradem zakopán poklad a jeho hledači byli tak horliví, že při svém hledání věž podkopali a stalo se to, čím je nyní zřícenina zajímavá.

Před Bakovem najdete další zříceninu. Hrad Zvířetice by postaven kolem roku 1300 nejvyšším purkrabím Zdislavem z Lemberka. Nejprve byl pozdně goticky upraven a poté renesančně přestavěn na zámek. Po požáru byl zámek opuštěn.

Skalní hrad Valečov je krásnou vyhlídkovou plošinou. Dochovalo se hradní jádro se zděným palácem, skalními komorami a chodbami. Zajímavé je předhradí se skalními byty, vězením a hladomornou. 


Jak se Vám výlet líbil?

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5 (5 - nejlepší)Mapa cyklotrasy

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.
V pořádku Nastavení soukromí