5 / 4

Benešov - Pikovická jehla

Jen co vyjedete z Benešova, narazíte na zámek Konopiště, kde navštívíte reprezentační a hostinské místnosti s loveckými ...

Náročnost cyklotrasy: Střední

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 36 km

Popis cyklotrasy

Jen co vyjedete z Benešova, narazíte na zámek Konopiště, kde navštívíte reprezentační a hostinské místnosti s loveckými trofejemi, zbrojnici s pozoruhodnou sbírkou zbraní, kapli, unikátní historický výtah i obytné místnosti rodiny Františka Ferdinanda d'Este.

V Týnci nad Sázavou si prohlídnete románský hrad. Dodnes se z něj zachovala rotunda, hranolová věž a právě pozdější gotická budova. Zajímavostí je, že část hradu obývá kolonie netopýra velkého.

Další přestávku na svačinu si můžete udělat v přírodní rezervaci Grybla, která se dělí na severní a jižní část. Přirozeným porostem je bukový les, který je typický pro toto území. Na jaře se tu můžete kochat květy sasanky hajní, konvalinkou vonnou nebo samorostlíkem klasnatým. Roste tu ale také přes 40 druhů mechů, které obrůstají žulové balvany.

Pikovická jehla je 20 metrů vysoká skalní věž stojící u železnice kousek od části obce Hradištka zvané Pikovice. Skalní věž je přístupná pouze horolezcům. Na jejím vrcholku se nachází kříž.

Jak se Vám výlet líbil?

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5 (5 - nejlepší)Mapa cyklotrasy

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.
V pořádku Nastavení soukromí