Cyklotrasa Benešov - Pikovická jehla

Jen co vyjedete z Benešova, narazíte na zámek Konopiště, kde navštívíte reprezentační a hostinské místnosti s loveckými trofejemi, zbrojnici s pozoruhodnou sbírkou zbraní, kapli, unikátní historický výtah i obytné místnosti rodiny Františka Ferdinanda d'Este.

V Týnci nad Sázavou si prohlídnete románský hrad. Dodnes se z něj zachovala rotunda, hranolová věž a právě pozdější gotická budova. Zajímavostí je, že část hradu obývá kolonie netopýra velkého.

Další přestávku na svačinu si můžete udělat v přírodní rezervaci Grybla, která se dělí na severní a jižní část. Přirozeným porostem je bukový les, který je typický pro toto území. Na jaře se tu můžete kochat květy sasanky hajní, konvalinkou vonnou nebo samorostlíkem klasnatým. Roste tu ale také přes 40 druhů mechů, které obrůstají žulové balvany.

Pikovická jehla je 20 metrů vysoká skalní věž stojící u železnice kousek od části obce Hradištka zvané Pikovice. Skalní věž je přístupná pouze horolezcům. Na jejím vrcholku se nachází kříž.

Náročnost cyklotrasy: Střední

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 36 Km

Hodnocení cyklotrasy

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5

Jak se Vám cyklotrasa líbila?

Podělte se s ostatními, jak se Vám cyklotrasa líbila. Na jaká zajímavá místa jste cestou narazili, doporučení, atd.

Nejnovější cyklotrasy po ruce

Nejnovější cyklotrasy přibývají každým týdnem.

Možnost cestování a poznávání nových míst tedy stále stoupá. Buďte přitom. Nechte si posílat nejnovější cyklotrasy každý týden.

 

Přejeme příjemné cyklo zážitky!