5 / 0

Benešov - Sezimovo Ústí

Cyklotrasa začíná u zámku Konopiště. Vyjedete směrem do centra Benešova a z něj pokračujte na Dolní a Horní Podhájí. Dál...

Náročnost cyklotrasy: Náročná

Terén: MTB (horské)

Vzdálenost: 61 km

Popis cyklotrasy

Cyklotrasa začíná u zámku Konopiště. Vyjedete směrem do centra Benešova a z něj pokračujte na Dolní a Horní Podhájí. Dále projedete obcemi Hliňáky, Pozov a Nová Ves. Následuje obec Popovice, kde projedete kolem tvrze a Popovického rybníka. Tvrz nebyla chráněna jen rybníkem, ale také vodním příkopem, který byl rybníkem napájen. Při těchto přestavbách zanikl původní padací most vedoucí do tvrze. K tvrzi náležel také hospodářský dvůr, který byl významně pozměněn výstavbou nynější komunikace. Cyklostezka vás dále dovede přes Pazdernou Lhotu kolem rybníků až dojedete do Jankova. Pokud budete pokračovat rovnou čarou po cyklostezce, přijedete do Vlčkovic, kde se můžete zastavit a pořídit krásné fotografie chátrajícího zámku.


Ve Vyšeticích budete projíždět okolo dalšího zámku. Bohužel je taktéž nepřístupný, nicméně můžete se projít po zámeckém parku anglického typu. Stezka vás dále dovede do Šebířova. U autobusové zastávky se dáte doprava, projedete Vlašimskou Blanicí a pokud si budete chtít udělat menší zastávku, můžete si prohlídnout zříceninu hradu Šelmberk. Prohlédnete si také zbytky obvodové zdi a valeně zaklenuté sklepy. V hradním areálu je zřízeno historicko-řemeslně vzdělávacího centrum zvané Království Danar, kde nahlédnete do několika funkčních středověkých řemeslných dílen. 


Jakmile se vrátíte zpět k odbočce na zříceninu, pokračujte směrem na Mladou VožiciČtyřkřídlá patrová budova s dochovanou klasicistní výzdobou interiérů získala svou dnešní podobu díky Ferdinandu z Küenburga, který ho nechal barokně přestavět. Dále projedete po NS Stříbrná osmička a poté po cyklostezce 1177 přes Starou Vožici a Hlasívko. Projede Podolím, Jeníčkovou Lhotou a Čekanicemi směrem do Tábora. Projedete přes železniční trať a městem kolem řeky Lužnice do Sezimovo Ústí. O víkendech zde můžete navštívit vilu Hany a Edvarda Benešových. Součástí prohlídky je i procházka přilehlým parkem, který je jednou z mála zachovaných zahrad 30. let 20. století u nás.

Jak se Vám výlet líbil?

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5 (5 - nejlepší)Mapa cyklotrasy

Otevřít v Google Maps

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.
V pořádku Nastavení soukromí