Cyklotrasa Benešov - Slapy

Touto krásnou trasou projedete kolem různorodých míst. Prvním z nich je zámek Konopiště. Navštívíte reprezentační a hostinské místnosti s loveckými trofejemi, zbrojnici s pozoruhodnou sbírkou zbraní, kapli, unikátní historický výtah i obytné místnosti rodiny Františka Ferdinanda d'Este. 

Další zastávkou může být Zoo Labyrint ve Dvoře Semtín. V rámci Ekocentra se v areálu nachází expozice hospodářských i volně žijících zvířat, mezi nimiž vás provede naučná stezka. V malé zoo našla nový domov handicapovaná divoká zvířata, která již nemohou být vrácena do volné přírody. Spatříte zde poraněné ptáky, vydru, lišku nebo divočáka.

V následující obci budete mít možnost projít se po zámku Vrchotovy Janovice. Ve dvoupatrové budově s trojúhelníkovým dvorem a s arkádovou chodbou nachází výstavní prostory Národního muzea. Uvidíte expozice dokumentující vývoj české společnosti nebo v původním gotickém sklepení expozici českého zvonařství. 

Jakmile projedete kolem Velkého Sedlečského rybníku a přes obce Štětkovice a Prosenická Lhota přijedete do Osečan, kde si jen v létě můžete udělat vycházku na rozhlednu Drahoušek. Její výška je 47 metrů, vyhlídková plošina je umístěna ve výšce 32 metrů. Z ní se vám nabízí výhled na Benešovsko, při dobré viditelnosti i na Milešovku nebo Ještěd.

Cílem je vodní nádrž Slapy,která je šestou největší přehradou v ČR.

Náročnost cyklotrasy: Náročná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 55 Km

Hodnocení cyklotrasy

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5

Jak se Vám cyklotrasa líbila?

Podělte se s ostatními, jak se Vám cyklotrasa líbila. Na jaká zajímavá místa jste cestou narazili, doporučení, atd.

Nejnovější cyklotrasy po ruce

Nejnovější cyklotrasy přibývají každým týdnem.

Možnost cestování a poznávání nových míst tedy stále stoupá. Buďte přitom. Nechte si posílat nejnovější cyklotrasy každý týden.

 

Přejeme příjemné cyklo zážitky!