Cyklotrasa Benešov - Slapy

Touto krásnou trasou projedete kolem různorodých míst. Prvním z nich je zámek Konopiště. Navštívíte reprezentační a hostinské místnosti s loveckými trofejemi, zbrojnici s pozoruhodnou sbírkou zbraní, kapli, unikátní historický výtah i obytné místnosti rodiny Františka Ferdinanda d'Este. 

Další zastávkou může být Zoo Labyrint ve Dvoře Semtín. V rámci Ekocentra se v areálu nachází expozice hospodářských i volně žijících zvířat, mezi nimiž vás provede naučná stezka. V malé zoo našla nový domov handicapovaná divoká zvířata, která již nemohou být vrácena do volné přírody. Spatříte zde poraněné ptáky, vydru, lišku nebo divočáka.

V následující obci budete mít možnost projít se po zámku Vrchotovy Janovice. Ve dvoupatrové budově s trojúhelníkovým dvorem a s arkádovou chodbou nachází výstavní prostory Národního muzea. Uvidíte expozice dokumentující vývoj české společnosti nebo v původním gotickém sklepení expozici českého zvonařství. 

Jakmile projedete kolem Velkého Sedlečského rybníku a přes obce Štětkovice a Prosenická Lhota přijedete do Osečan, kde si jen v létě můžete udělat vycházku na rozhlednu Drahoušek. Její výška je 47 metrů, vyhlídková plošina je umístěna ve výšce 32 metrů. Z ní se vám nabízí výhled na Benešovsko, při dobré viditelnosti i na Milešovku nebo Ještěd.

Cílem je vodní nádrž Slapy,která je šestou největší přehradou v ČR.

Náročnost cyklotrasy: Náročná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 55 Km

Hodnocení cyklotrasy

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5

Jak se Vám cyklotrasa líbila?

Podělte se s ostatními, jak se Vám cyklotrasa líbila. Na jaká zajímavá místa jste cestou narazili, doporučení, atd.

Nejnovější cyklotrasy po ruce

Nejnovější cyklotrasy přibývají každým týdnem.

Možnost cestování a poznávání nových míst tedy stále stoupá. Buďte přitom. Nechte si posílat nejnovější cyklotrasy každý týden.

 

Přejeme příjemné cyklo zážitky!

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.