5 / 5

Beroun - hrad Žebrák

Tato snadná cyklotrasavás dovede zajímavými místy na hrad Žebrák. Z Berouna vyrazíte po řece Litavka na jih do Králova ...

Náročnost cyklotrasy: Snadná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 21 km

Popis cyklotrasy

Tato snadná cyklotrasavás dovede zajímavými místy na hrad Žebrák. Z Berouna vyrazíte po řece Litavka na jih do Králova Dvora. Tam budete mít možnost prohlédnout si trojkřídlý renesanční zámek. V současnosti je objekt v majetku města. Po rekonstrukci byla do jeho prostor umístěna knihovna. Zajímavostí je, že se jedná o jediný zámek, přes jehož park vede dálnice.

Po prohlídce zámku a parku projedete přes obec Zdice a Hředle. Zanendlouho přijedete k honosnému hradu Točník, který po požáru hradu Žebrák sloužil jako reprezentativní sídlo Václava IV. hranolové věže se vám naskytne kouzelný výhled do okolí. Děti jistě ocení pozorování medvědů v medvědáriu. 

Zřícenina hradu Žebrák stojí hned vedle Točníku. Dominantou zříceniny, která je dnes z větší části volně přístupná, je vysoká válcová věž. Do uzavřených částí paláce a věže se dostanete po zaplecení vstupného. Dozvíte se zde vše o historii hradu. V Žebrácké věži pohlédnete do hladomorny a vystoupáte na vrchol věže, kde spatříte krásné výhledy.

Jak se Vám výlet líbil?

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5 (5 - nejlepší)Mapa cyklotrasy

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.
V pořádku Nastavení soukromí