Cyklotrasa Beroun - hrad Žebrák

Tato snadná cyklotrasavás dovede zajímavými místy na hrad Žebrák. Z Berouna vyrazíte po řece Litavka na jih do Králova Dvora. Tam budete mít možnost prohlédnout si trojkřídlý renesanční zámek. V současnosti je objekt v majetku města. Po rekonstrukci byla do jeho prostor umístěna knihovna. Zajímavostí je, že se jedná o jediný zámek, přes jehož park vede dálnice.

Po prohlídce zámku a parku projedete přes obec Zdice a Hředle. Zanendlouho přijedete k honosnému hradu Točník, který po požáru hradu Žebrák sloužil jako reprezentativní sídlo Václava IV. hranolové věže se vám naskytne kouzelný výhled do okolí. Děti jistě ocení pozorování medvědů v medvědáriu. 

Zřícenina hradu Žebrák stojí hned vedle Točníku. Dominantou zříceniny, která je dnes z větší části volně přístupná, je vysoká válcová věž. Do uzavřených částí paláce a věže se dostanete po zaplecení vstupného. Dozvíte se zde vše o historii hradu. V Žebrácké věži pohlédnete do hladomorny a vystoupáte na vrchol věže, kde spatříte krásné výhledy.

Náročnost cyklotrasy: Snadná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 21 Km

Hodnocení cyklotrasy

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5

Jak se Vám cyklotrasa líbila?

Podělte se s ostatními, jak se Vám cyklotrasa líbila. Na jaká zajímavá místa jste cestou narazili, doporučení, atd.

Nejnovější cyklotrasy po ruce

Nejnovější cyklotrasy přibývají každým týdnem.

Možnost cestování a poznávání nových míst tedy stále stoupá. Buďte přitom. Nechte si posílat nejnovější cyklotrasy každý týden.

 

Přejeme příjemné cyklo zážitky!

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.