5 / 4,13333333333333

Beroun - Praha

Přes Beroun vede spoustu krásných cyklostezek. Jedna z nich začíná v samotném Berouně a pokračuje směr Srbsko, nejznáměj...

Náročnost cyklotrasy: Náročná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 52 km

Popis cyklotrasy

Přes Beroun vede spoustu krásných cyklostezek. Jedna z nich začíná v samotném Berouně a pokračuje směr Srbsko, nejznámější hrad Karlštejn, Hlásná Třebáň, Dobřichovice až do Prahy. Díky kvalitnímu povrchu a minimu aut, je tato cyklostezka vhodná pro rodiny s dětmi i in-line bruslaře.


Po cestě nemůžete vynechat zastávku u Karlštejna. Tady dávejte pozor na pěší zónu, kde se za jízdu na kole pokutuje. Na počátku husitských válek byly z bezpečnostních důvodů na Karlštejn převezeny české korunovační klenoty, které zde s krátkými přestávkami zůstaly uloženy téměř 200 let. Po cestě narazíte na horolezecky atraktivní lom Alkazar. Stěnový etážový lom zakousnutý do boku pravěkého hradiště Kozel, představuje hlavní dominantu údolí Berounky nad ústím potoka Loděnice (Kačáku). Podzemní prostory jsou nyní uzavřeny neprostupnými betonovými clonami. Lom dnes pomalu nabývá přírodní ráz a začleňuje se do okolní krajiny. 

Jak se Vám výlet líbil?

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5 (5 - nejlepší)Mapa cyklotrasy

Otevřít v Google Maps

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.
V pořádku Nastavení soukromí