Cyklotrasa Beroun - Zbečno

Vyjíždíme z nové satelitní zástavby Berouna. Nabíráme severovýchodní směr k Berounce, projíždíme po hranici města a směřujeme na Zdejcinu. Civilizaci ovšem míjíme po lesním „obchvatu“ na Lísek. Míjíme keltské oppidum Stradonice a již se před námi rozevírá delta údolí a v ní Nižbor. Ten se může chlubit dominantou, v podobě zámku. Původně to byl gotický hrad. Pokračujeme po trase skrze les nad město. Na vrcholu nás čeká nás krátký přesun po silnici k odbočce do osady Jitřenka. Nezpevněná cesta nás dovádí rychlým sjezdem na úroveň Berounky ke Žloukovicím kolem vyhlášené hospody. Po výjezdu ze Žloukovic se napojujeme na silnici, a to u Račic. Po ní poměrně rychle dojedeme k další kótě – Zbečno.

Po odbočce mezi domy opouštíme sedla a sápeme se skrze les do Sýkořic. Pokud máte čas, nevynechejte návštěvu vyhlídky na Zbečno s Hamousovým statkem. Po chvilce rozjímání se vydáváme zpět k vesnici a dále do křivoklátských hvozdů sjezdem okolo lánské obory k vodní nádrži Klíčava. Trasa pokračuje po silnici skrze Roztoky ke Karlově Vsi. Úzká asfaltka se po chvíli odpoutává od Berounky a začne se zvedat proti proudu potoka Klučná. Zhruba ve třetině, za dvěma trampskými osadami se dostáváme k místu zvanému Tři prameny, které napájí jednoduchý bazén sloužící jako vodoléčebná kůra.

Za Karlovou Vsí se chytáme modré turistické značky a uhýbáme na Leontýnský zámek. Ten byl postaven na přání knížete Fürstenberka a pojmenován po jeho ženě. Dnes sídlí v jeho zdech Domov pro osoby se zdravotním postižením. U severní zdi následujeme odbočku na červenou značku a pokračujeme k Novému Jáchymovu, kde nás čeká poslední stoupání, Krušná hora. Toto místo bylo v minulosti bohatým nalezištěm železné rudy, kterou zde těžili již staří Keltové. Z této etapy těžební historie zbyla u cesty snad poslední stavba sloužící dříve jako zázemí pro těžaře. Dnes je z ní soukromé sídlo. Po tomto úseku nás čeká již jen klesání k Berounu


Náročnost cyklotrasy: Náročná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 77 Km

Hodnocení cyklotrasy

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5

Jak se Vám cyklotrasa líbila?

Podělte se s ostatními, jak se Vám cyklotrasa líbila. Na jaká zajímavá místa jste cestou narazili, doporučení, atd.

Nejnovější cyklotrasy po ruce

Nejnovější cyklotrasy přibývají každým týdnem.

Možnost cestování a poznávání nových míst tedy stále stoupá. Buďte přitom. Nechte si posílat nejnovější cyklotrasy každý týden.

 

Přejeme příjemné cyklo zážitky!

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.