5 / 0

Běšiny - Hamerský mlýn

V obci Běšiny začíná tato trasa, která vede přes chráněnou krajinnou oblast Šumava až k Českému lesu. Nachází se zde zám...

Náročnost cyklotrasy: Náročná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 68 km

Popis cyklotrasy

V obci Běšiny začíná tato trasa, která vede přes chráněnou krajinnou oblast Šumava až k Českému lesu. Nachází se zde zámek postavený v roce 1580 v renesančním stylu. Později byl barokně upraven. V 19. století byl zámek přestavěn na lihovar a bytové jednotky. Z Běšin pojedete dále do obcí Úloh, Rajské a Nemilkov. Toto renesančně barokní sídlo bylo postaveno na zbytcích středověké gotické tvrze někdy v 16. století. Později byl rozšířen o panský dvůr, západní křídlo a barokní průčelí. V 19. století byl zámek upraven v klasicistním stylu. V době komunismu byl značně poničen a zatím neopraven.

Z Nemilkova pojedete směrem do Chotěšova, Radvanic, Jarkovice, Svinné a Javorné. Zde se nachází barokní kostel svaté Anny, který byl přestavěn počátkem 18. století z původní kaple. Z Javorné budete pokračovat k rozcestníku Suché Studánky a dále do obcí Městiště, Datelov, Děpoltice a Dešenice. Původně Dešenická vodní tvrz byla v roce 1729 přestavěna na zámeček. Ten byl dále důkladně opraven v barokním slohu. V 19. století byl v zámku zřízen pivovar a ve 20. století zámek využíval státní statek. V současné době se v zámku nachází muzeum pivovarnictví.

Z Dešenic pojedete do obcí Milence, Nýrsko, Hadrava, Orlovice, Pláně, Všeruby, Maxov, Nový Spálenec, Česká Kubice a odtud až k Hamerskému mlýnu. Mlýn byl postaven v roce 1860 jako první po proudu Teplé Bystřice. 

Jak se Vám výlet líbil?

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5 (5 - nejlepší)Mapa cyklotrasy

Otevřít v Google Maps

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.
V pořádku Nastavení soukromí