Cyklotrasa Běšiny - Mlázovy

Krátký cyklovýlet, na kterém vás překvapí pohled na zámek i zábava pro děti. Kousek za informačním koutkem EuroCampu Běšiny zahnete doleva a přijedete k westernovému ranči Podolí. Snahou je pomoci návštěvníkům se zorientovat v koňském světě, se základy ježdění a v přirozenější komunikaci s koněm. Poté se vrátíte kousek zpět a odbočíte doprava a budete následovat stezku. Ta vás dovede ke zřícenině kostela sv. Bartoloměje. Dnes je hodně navštěvovanou zříceninou. Po uzavření kostela byl hlavní oltář přeložen do zámecké kaple v Běšinech, nynějšího farního kostela Navštívení Panny Marie. Všech pět zastavení má informační tabule v české a německé jazykové mutaci.

Poté projedete přes tři obce. Třžky, Střítež a Sluhov do Mlázov, kde si můžete prohlídnout barokní zámek Mlázovy. V současnosti je v rekonstrukci. Přístupný je pouze obnovený zámecký park s kuželníkem a naučnou stezkou s cennými dřevinami.

A pro milovníky pohádek je Pohádková chalupa to pravé. Najdete ji na okraji obce. Potkáte se zde s vílou Šumavy, Šumavousem, pohádkové muzikanty, skřítčí pilu a další pohádkové postavy.

Náročnost cyklotrasy: Snadná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 14 Km

Hodnocení cyklotrasy

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5

Jak se Vám cyklotrasa líbila?

Podělte se s ostatními, jak se Vám cyklotrasa líbila. Na jaká zajímavá místa jste cestou narazili, doporučení, atd.

Nejnovější cyklotrasy po ruce

Nejnovější cyklotrasy přibývají každým týdnem.

Možnost cestování a poznávání nových míst tedy stále stoupá. Buďte přitom. Nechte si posílat nejnovější cyklotrasy každý týden.

 

Přejeme příjemné cyklo zážitky!