Cyklotrasa Běšiny - Mlázovy

Krátký cyklovýlet, na kterém vás překvapí pohled na zámek i zábava pro děti. Kousek za informačním koutkem EuroCampu Běšiny zahnete doleva a přijedete k westernovému ranči Podolí. Snahou je pomoci návštěvníkům se zorientovat v koňském světě, se základy ježdění a v přirozenější komunikaci s koněm. Poté se vrátíte kousek zpět a odbočíte doprava a budete následovat stezku. Ta vás dovede ke zřícenině kostela sv. Bartoloměje. Dnes je hodně navštěvovanou zříceninou. Po uzavření kostela byl hlavní oltář přeložen do zámecké kaple v Běšinech, nynějšího farního kostela Navštívení Panny Marie. Všech pět zastavení má informační tabule v české a německé jazykové mutaci.

Poté projedete přes tři obce. Třžky, Střítež a Sluhov do Mlázov, kde si můžete prohlídnout barokní zámek Mlázovy. V současnosti je v rekonstrukci. Přístupný je pouze obnovený zámecký park s kuželníkem a naučnou stezkou s cennými dřevinami.

A pro milovníky pohádek je Pohádková chalupa to pravé. Najdete ji na okraji obce. Potkáte se zde s vílou Šumavy, Šumavousem, pohádkové muzikanty, skřítčí pilu a další pohádkové postavy.

Náročnost cyklotrasy: Snadná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 14 Km

Hodnocení cyklotrasy

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5

Jak se Vám cyklotrasa líbila?

Podělte se s ostatními, jak se Vám cyklotrasa líbila. Na jaká zajímavá místa jste cestou narazili, doporučení, atd.

Nejnovější cyklotrasy po ruce

Nejnovější cyklotrasy přibývají každým týdnem.

Možnost cestování a poznávání nových míst tedy stále stoupá. Buďte přitom. Nechte si posílat nejnovější cyklotrasy každý týden.

 

Přejeme příjemné cyklo zážitky!

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.