5 / 5

Bezručovo údolí - Nový Dům

Novodomské rašeliniště se rozkládá u hranic s Německem nedaleko Hory Svatého Šebestiána. Vstup na rašeliniště není možný...

Náročnost cyklotrasy: Snadná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 17 km

Popis cyklotrasy

Novodomské rašeliniště se rozkládá u hranic s Německem nedaleko Hory Svatého Šebestiána. Vstup na rašeliniště není možný, ale dá se pohodlně objet na kole. Terén je vcelku nenáročný, ale protože se nalézáme na horách, cestou se úplně nevyhneme krátkým stoupáním a klesáním. Cyklovýlet je určen pro všechny, kteří mají rádi klidné prostředí a panenskou krajinu.

Na rozcestí Načetínská odbočíme na asfaltovou cyklostezku, která nás dovede na křižovatku několika turistických a cyklistických tras. Tam zahneme doprava a po chvíli se ocitneme u Starého rybníka, kde si můžeme odpočinout.

Za Starým rybníkem se povrch cesty zhoršuje, projíždíme podél Nového rybníka a směrujeme na rozcestí Hadinec. Od tohoto rozcestí zabočíme doprava na neznačenou starou asfaltovou cestu, po které postupně sjíždíme ke křižovatce nedaleko čerpací stanice.

Jak se Vám výlet líbil?

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5 (5 - nejlepší)Mapa cyklotrasy

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.
V pořádku Nastavení soukromí