5 / 0

Bílá Voda - Žulová

Trasa začíná u česko-polských hranic a vede oblastí Rychlebských hor. Z obce Bílá Voda pojedete do Vsi Bílá Voda, kde se...

Náročnost cyklotrasy: Střední

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 45 km

Popis cyklotrasy

Trasa začíná u česko-polských hranic a vede oblastí Rychlebských hor. Z obce Bílá Voda pojedete do Vsi Bílá Voda, kde se nachází zámek Bílá Voda. Odtud pojedete k oboře Jedlovec a dále přes Hluboký důl k rozcestníkům Růženec, U Tří líp, Pod Bílou skálou, Letiště a Hraniční potok. Před ním budete projíždět Komáří dolinkou a dostanete se až do Javorníku, kde pojedete kolem zámku Janský Vrch. Tento původně hrad byl postaven na přelomu 13. a 14. století. V roce 1428 byl hrad dobyt a těžce poškozen husity. Biskup Konrád Olešnický ho o čtyři roky později od husitů za vysokou částku vykoupil zpět. Na přelomu 15. a 16. století začala přestavba hradu na renesanční zámek. Po dokončení přestavby současný majitel změnil jméno zámku Javorník na Jánský Vrch. Barokní přestavby se zámek dočkal v letech 1748 až 1795. V této době se na zámku setkávali umělci z celého císařství. Pověst centra kultury a vzdělanosti si zámek udržel několik století. Zámek je momentálně majetkem státu a od roku 2002 je národní kulturní památkou.

Z Javorníku budete pokračovat do Račího Údolí, Horního Fořtu, Uhelné a odtud po cyklostezce č. 6043 až do Skorošice a do cíle cesty, Žulové. Nachází se tu zřícenina hradu Frýdberk, kostel sv. Josefa nebo Kamenické muzeum. 

Jak se Vám výlet líbil?

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5 (5 - nejlepší)Mapa cyklotrasy

Otevřít v Google Maps

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.
V pořádku Nastavení soukromí