Cyklotrasa Blansko - jeskyně Výpustek

Jako první se touto cyklotrasou podíváte do Kateřinské jeskyně. Mohutný přírodní portál jeskyně je znám odedávna a je významnou paleontologickou a archeologickou lokalitou. Od vstupu vede šedesát metrů dlouhá nízká chodba do největší prostory – Hlavního dómu.

Pokud plánujete výlet na více dní, určitě si vyzkoušejte nově vybudovanou síť cyklostezek zvaných singletrack v lesích Moravského krasu. Vyznačeny jsou tři okruhy, z nichž dva jsou vhodné i pro děti.

Okolí jeskyně Výpustek bylo donedávna přísně střeženým vojenským prostorem. V jeskyni se v průběhu roku konají mnohé akce. O prázdninách kostýmované scénky z historie jeskyně a pohádková jeskyně pro děti v červnu a v prosinci Ďábelský podvečer. Díky dobré akustice se v jeskyni konají například i koncerty.

Náročnost cyklotrasy: Snadná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 27 Km

Hodnocení cyklotrasy

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5

Jak se Vám cyklotrasa líbila?

Podělte se s ostatními, jak se Vám cyklotrasa líbila. Na jaká zajímavá místa jste cestou narazili, doporučení, atd.

Nejnovější cyklotrasy po ruce

Nejnovější cyklotrasy přibývají každým týdnem.

Možnost cestování a poznávání nových míst tedy stále stoupá. Buďte přitom. Nechte si posílat nejnovější cyklotrasy každý týden.

 

Přejeme příjemné cyklo zážitky!

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.