5 / 3

Blansko - jeskyně Výpustek

Jako první se touto cyklotrasou podíváte do Kateřinské jeskyně. Mohutný přírodní portál jeskyně je znám odedávna a je vý...

Náročnost cyklotrasy: Snadná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 27 km

Popis cyklotrasy

Jako první se touto cyklotrasou podíváte do Kateřinské jeskyně. Mohutný přírodní portál jeskyně je znám odedávna a je významnou paleontologickou a archeologickou lokalitou. Od vstupu vede šedesát metrů dlouhá nízká chodba do největší prostory – Hlavního dómu.

Pokud plánujete výlet na více dní, určitě si vyzkoušejte nově vybudovanou síť cyklostezek zvaných singletrack v lesích Moravského krasu. Vyznačeny jsou tři okruhy, z nichž dva jsou vhodné i pro děti.

Okolí jeskyně Výpustek bylo donedávna přísně střeženým vojenským prostorem. V jeskyni se v průběhu roku konají mnohé akce. O prázdninách kostýmované scénky z historie jeskyně a pohádková jeskyně pro děti v červnu a v prosinci Ďábelský podvečer. Díky dobré akustice se v jeskyni konají například i koncerty.

Jak se Vám výlet líbil?

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5 (5 - nejlepší)Mapa cyklotrasy

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.
V pořádku Nastavení soukromí