Cyklotrasa Boršice - Bojkovice

Z Boršic pojedete do Starého Města, kde si můžete prohlédnout v netradiční kovozoo zvířata v životní velikosti, které jsou díky propracovanosti téměř autentická s živými. Vstupenku si můžete koupit pod rozhlednou maják Šrotík. Dále pojedete po stezce kousek podél řeky Moravy. 


Zanedlouho se od ní odpojíte a přes Uherské Hradiště a dále několik menších obcí se dostanete po cyklostezce do Uherského Brodu. Tam stojí za zastavení zámek s obdélníkovým nádvořím. Zámek sloužil jako hospodářský dvorec vrchnosti. Expozice muzea se věnují J. A. Komenskému.


Jestliže se zastavíte v Šumickém muzeu, nahlédnete do života našich předků a jejich odkazů. Prohlédnete si dřívější bydlení a hospodářské dvory a místní kroje. Jedním z vašich cílů může být zámek Nový Světlov, který má dnešní podobu anglického stylu.

Náročnost cyklotrasy: Střední

Terén: Silnice

Vzdálenost: 45 Km

Hodnocení cyklotrasy

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5

Jak se Vám cyklotrasa líbila?

Podělte se s ostatními, jak se Vám cyklotrasa líbila. Na jaká zajímavá místa jste cestou narazili, doporučení, atd.

Nejnovější cyklotrasy po ruce

Nejnovější cyklotrasy přibývají každým týdnem.

Možnost cestování a poznávání nových míst tedy stále stoupá. Buďte přitom. Nechte si posílat nejnovější cyklotrasy každý týden.

 

Přejeme příjemné cyklo zážitky!

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.