5 / 4,5

Boršice - Bojkovice

Z Boršic pojedete do Starého Města, kde si můžete prohlédnout v netradiční kovozoo zvířata v životní velikosti, které js...

Náročnost cyklotrasy: Střední

Terén: Silnice

Vzdálenost: 45 km

Popis cyklotrasy

Z Boršic pojedete do Starého Města, kde si můžete prohlédnout v netradiční kovozoo zvířata v životní velikosti, které jsou díky propracovanosti téměř autentická s živými. Vstupenku si můžete koupit pod rozhlednou maják Šrotík. Dále pojedete po stezce kousek podél řeky Moravy. 


Zanedlouho se od ní odpojíte a přes Uherské Hradiště a dále několik menších obcí se dostanete po cyklostezce do Uherského Brodu. Tam stojí za zastavení zámek s obdélníkovým nádvořím. Zámek sloužil jako hospodářský dvorec vrchnosti. Expozice muzea se věnují J. A. Komenskému.


Jestliže se zastavíte v Šumickém muzeu, nahlédnete do života našich předků a jejich odkazů. Prohlédnete si dřívější bydlení a hospodářské dvory a místní kroje. Jedním z vašich cílů může být zámek Nový Světlov, který má dnešní podobu anglického stylu.

Jak se Vám výlet líbil?

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5 (5 - nejlepší)Mapa cyklotrasy

Otevřít v Google Maps

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.
V pořádku Nastavení soukromí