5 / 5

Boží Dar - Český Mlýn

Boží Dar je známý především jako středisko zimních sportů. Toto nejvýše položené město střední Evropy stojí za to navští...

Náročnost cyklotrasy: Snadná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 26 km

Popis cyklotrasy

Boží Dar je známý především jako středisko zimních sportů. Toto nejvýše položené město střední Evropy stojí za to navštívit i v ostatních ročních obdobích. Město i jeho okolí nabízí spousty možností k trávení volného času rodin s dětmi.

Jedním z tipů na rodinný výlet je tzv. Ježíškova cesta procházející krásnou krajinou v okolí Božího Daru. U každého zastavení se nalézá dřevěný domeček s povídáním o pohádkové postavičce a na děti čeká nějaký úkol. Stezka je zpestřena herními atrakcemi a dřevěnými pohádkovými soškami. Odpovědi na otázky se zapisují do Ježíškova zápisníčku, který obdržíme na začátku stezky v infocentru. Za vyplněný zápisníček, děti dostanou odměnu.

S většími dětmi můžete pokračovat až do Českého Mlýna na hranici. Nejdříve projedete kolem Štoly Johannes. Jedná se o zachovalý komplex historických důlních děl. Jsou zde podzemní komory velkých rozměrů. Dále po stezce se dostanete až do Českého Mlýna, kde se můžete podívat na německou stranu Krušných hor. Zpátky se dostanete kolem Holubích skal, Grögrova pomníku a jezera Myslivna

Jak se Vám výlet líbil?

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5 (5 - nejlepší)Mapa cyklotrasy

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.
V pořádku Nastavení soukromí