Cyklotrasa Boží Dar - rozhledna Klínovec

Touto krátkou nenáročnou trasou se podíváte na vrchol rozhledny Klínovec. Je vhodná i pro naprosté začátečníky nebo i ty, kteří si chtějí jen občas udělat cyklovýlet. V Božím Daru, který je výchozím místem této cyklotrasy si můžete půjčit veškerou cyklo-výbavu.


Pojedete kolem areálu Neklid na rozcestníku Klínovecké sedlo zabočíte doprava. Pak už zbývá jen kousek k rozhledně. Jedná se o nejvýše položenou rozhlednu Krušných hor a pátou nejvýše položenou rozhlednu v Česku. Z výšky 14 metrů se vám po vystoupání 75 schodů naskytne daleký kruhový výhled na Lužické a Doupovské hory, České středohoří nebo Šumavu. Za příznivého počasí je rozhledna otevřena denně od 9 do 17 hodin. Cyklotrasa má zhruba 4,5 km v jednom směru.

Náročnost cyklotrasy: Snadná

Terén: MTB (horské)

Vzdálenost: 4 Km

Hodnocení cyklotrasy

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5

Jak se Vám cyklotrasa líbila?

Podělte se s ostatními, jak se Vám cyklotrasa líbila. Na jaká zajímavá místa jste cestou narazili, doporučení, atd.

Nejnovější cyklotrasy po ruce

Nejnovější cyklotrasy přibývají každým týdnem.

Možnost cestování a poznávání nových míst tedy stále stoupá. Buďte přitom. Nechte si posílat nejnovější cyklotrasy každý týden.

 

Přejeme příjemné cyklo zážitky!

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.