Cyklotrasa Břeclav - hrad Děvičky

Středně náročnou cyklotrasou se projedete po krásné vinařské oblasti. Jako první uvidíte Janův hrad. Janohrad sloužil jako lovecký zámeček. Bydlel zde hajný, začínaly zde hony, pořádaly se hostiny a jiné zábavy. Pojedete kolem Dyje, u vodní nádrže se od ní odpojíte a můžete si udělat přestávku u jezírka Kutnar. Jedná se o jednu z mála přirozených vodních tůní.

Projedete přes Rakvice do Velkých Pavlovic, kde si vinařské oblasti můžete prohlédnout z dřevěné vyhlídkové věže Slunečná, která byla postavena v rámci česko-slovenského projektu přeshraniční spolupráce. Nebo o kousek dále se můžete podívat z 3 metrů vysoké vyhlídky U Obrázku.

Poté přejedete obcemi Starovičky, Šakvice a Strachotín do Dolní Věstonice. Dnes mohutná zřícenina hradu Děvičky nabízí krásný výhled do celého okolí.  Po kolonizaci německým obyvatelstvem byl později známý jako Maidberg nebo Maidenburg. 

Náročnost cyklotrasy: Střední

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 47 Km

Hodnocení cyklotrasy

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5

Jak se Vám cyklotrasa líbila?

Podělte se s ostatními, jak se Vám cyklotrasa líbila. Na jaká zajímavá místa jste cestou narazili, doporučení, atd.

Nejnovější cyklotrasy po ruce

Nejnovější cyklotrasy přibývají každým týdnem.

Možnost cestování a poznávání nových míst tedy stále stoupá. Buďte přitom. Nechte si posílat nejnovější cyklotrasy každý týden.

 

Přejeme příjemné cyklo zážitky!