Cyklotrasa Břeclav - hrad Děvičky

Středně náročnou cyklotrasou se projedete po krásné vinařské oblasti. Jako první uvidíte Janův hrad. Janohrad sloužil jako lovecký zámeček. Bydlel zde hajný, začínaly zde hony, pořádaly se hostiny a jiné zábavy. Pojedete kolem Dyje, u vodní nádrže se od ní odpojíte a můžete si udělat přestávku u jezírka Kutnar. Jedná se o jednu z mála přirozených vodních tůní.

Projedete přes Rakvice do Velkých Pavlovic, kde si vinařské oblasti můžete prohlédnout z dřevěné vyhlídkové věže Slunečná, která byla postavena v rámci česko-slovenského projektu přeshraniční spolupráce. Nebo o kousek dále se můžete podívat z 3 metrů vysoké vyhlídky U Obrázku.

Poté přejedete obcemi Starovičky, Šakvice a Strachotín do Dolní Věstonice. Dnes mohutná zřícenina hradu Děvičky nabízí krásný výhled do celého okolí.  Po kolonizaci německým obyvatelstvem byl později známý jako Maidberg nebo Maidenburg. 

Náročnost cyklotrasy: Střední

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 47 Km

Hodnocení cyklotrasy

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5

Jak se Vám cyklotrasa líbila?

Podělte se s ostatními, jak se Vám cyklotrasa líbila. Na jaká zajímavá místa jste cestou narazili, doporučení, atd.

Nejnovější cyklotrasy po ruce

Nejnovější cyklotrasy přibývají každým týdnem.

Možnost cestování a poznávání nových míst tedy stále stoupá. Buďte přitom. Nechte si posílat nejnovější cyklotrasy každý týden.

 

Přejeme příjemné cyklo zážitky!

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.