5 / 3

Břeclav - hrad Děvičky

Středně náročnou cyklotrasou se projedete po krásné vinařské oblasti. Jako první uvidíte Janův hrad. Janohrad sloužil ja...

Náročnost cyklotrasy: Střední

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 47 km

Popis cyklotrasy

Středně náročnou cyklotrasou se projedete po krásné vinařské oblasti. Jako první uvidíte Janův hrad. Janohrad sloužil jako lovecký zámeček. Bydlel zde hajný, začínaly zde hony, pořádaly se hostiny a jiné zábavy. Pojedete kolem Dyje, u vodní nádrže se od ní odpojíte a můžete si udělat přestávku u jezírka Kutnar. Jedná se o jednu z mála přirozených vodních tůní.

Projedete přes Rakvice do Velkých Pavlovic, kde si vinařské oblasti můžete prohlédnout z dřevěné vyhlídkové věže Slunečná, která byla postavena v rámci česko-slovenského projektu přeshraniční spolupráce. Nebo o kousek dále se můžete podívat z 3 metrů vysoké vyhlídky U Obrázku.

Poté přejedete obcemi Starovičky, Šakvice a Strachotín do Dolní Věstonice. Dnes mohutná zřícenina hradu Děvičky nabízí krásný výhled do celého okolí.  Po kolonizaci německým obyvatelstvem byl později známý jako Maidberg nebo Maidenburg. 

Jak se Vám výlet líbil?

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5 (5 - nejlepší)Mapa cyklotrasy

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.
V pořádku Nastavení soukromí