5 / 5

Břeclav - jeskyně Na Turoldu

Touto cyklotrasou z Břeclavi projedete kolem Lednických rybníků. Hraniční zámeček je klasicistního stylu a byl postaven ...

Náročnost cyklotrasy: Snadná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 27 km

Popis cyklotrasy

Touto cyklotrasou z Břeclavi projedete kolem Lednických rybníků. Hraniční zámeček je klasicistního stylu a byl postaven symbolicky na historické hranici Moravy a Dolního Rakouska. Vzhledem k močálovému podloží musely být základy postaveny na dřevěných pilotech a roštech. 

V Sedlci a v Mikulovu se budete kochat vinařskými oblastmi. Projedete si Stezkou svobody, která připomíná odvážné lidi, kteří i se přes riziko ztráty života snažili překonat přísně střeženou státní hranici a dostat se tak ven do svobodného světa.

Jeskyně Na Turoldu je naším největším jeskynním systémem v druhohorních vápencích. Připomíná bělostnou pěnu s množstvím dutinek a drobných krystalů kalcitu. Jeskyně se nachází na okraji malebného města a vinařského centra Mikulova, za zmínku stojí i nedaleká vodní nádrž Nové Mlýny či obec Věstonice se světově známou Věstonickou Venuší.

Jak se Vám výlet líbil?

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5 (5 - nejlepší)Mapa cyklotrasy

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.
V pořádku Nastavení soukromí