Cyklotrasa Břeclav - jeskyně Na Turoldu

Touto cyklotrasou z Břeclavi projedete kolem Lednických rybníků. Hraniční zámeček je klasicistního stylu a byl postaven symbolicky na historické hranici Moravy a Dolního Rakouska. Vzhledem k močálovému podloží musely být základy postaveny na dřevěných pilotech a roštech. 

V Sedlci a v Mikulovu se budete kochat vinařskými oblastmi. Projedete si Stezkou svobody, která připomíná odvážné lidi, kteří i se přes riziko ztráty života snažili překonat přísně střeženou státní hranici a dostat se tak ven do svobodného světa.

Jeskyně Na Turoldu je naším největším jeskynním systémem v druhohorních vápencích. Připomíná bělostnou pěnu s množstvím dutinek a drobných krystalů kalcitu. Jeskyně se nachází na okraji malebného města a vinařského centra Mikulova, za zmínku stojí i nedaleká vodní nádrž Nové Mlýny či obec Věstonice se světově známou Věstonickou Venuší.

Náročnost cyklotrasy: Snadná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 27 Km

Hodnocení cyklotrasy

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5

Jak se Vám cyklotrasa líbila?

Podělte se s ostatními, jak se Vám cyklotrasa líbila. Na jaká zajímavá místa jste cestou narazili, doporučení, atd.

Nejnovější cyklotrasy po ruce

Nejnovější cyklotrasy přibývají každým týdnem.

Možnost cestování a poznávání nových míst tedy stále stoupá. Buďte přitom. Nechte si posílat nejnovější cyklotrasy každý týden.

 

Přejeme příjemné cyklo zážitky!

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.