5 / 5

Brno - Břeclav

Výchozím bodem této dlouhé cyklotrasy je Brno. Vyjedete směrem na jih a projedete přes Židlochovice. Mistní zámek se řad...

Náročnost cyklotrasy: Náročná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 76 km

Popis cyklotrasy

Výchozím bodem této dlouhé cyklotrasy je Brno. Vyjedete směrem na jih a projedete přes Židlochovice. Mistní zámek se řadí k nejzachovalejším loveckým zámkům Evropy. Navazuje na něj přilehlý zámecký park. Obcí Uherčice jen projedete a pak okrajem Hustopečemi.

V Popicích se projdete po tvrzišti. Poté přijedete k vodní nádrži Vodní Mlýny a na břehu nádrže najdete archeologické naleziště. Základy sídlišť jsou viditelné v terénu, archeologické nálezy pak prezentuje pod jednou střechou expozice v barokní budově na náměstí.

Projedete se vinařskou oblastí Pavlov, minete Milovice a Bulhary až dojedete do Lednice. Tam si můžete udělat poslední přestávku před cílem. Prohlídnete si Lednicko-Valtický areál. Lesní cestou pak dojedete až do Břeclavi.

Jak se Vám výlet líbil?

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5 (5 - nejlepší)Mapa cyklotrasy

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.
V pořádku Nastavení soukromí