Cyklotrasa Brno - Břeclav

Výchozím bodem této dlouhé cyklotrasy je Brno. Vyjedete směrem na jih a projedete přes Židlochovice. Mistní zámek se řadí k nejzachovalejším loveckým zámkům Evropy. Navazuje na něj přilehlý zámecký park. Obcí Uherčice jen projedete a pak okrajem Hustopečemi.

V Popicích se projdete po tvrzišti. Poté přijedete k vodní nádrži Vodní Mlýny a na břehu nádrže najdete archeologické naleziště. Základy sídlišť jsou viditelné v terénu, archeologické nálezy pak prezentuje pod jednou střechou expozice v barokní budově na náměstí.

Projedete se vinařskou oblastí Pavlov, minete Milovice a Bulhary až dojedete do Lednice. Tam si můžete udělat poslední přestávku před cílem. Prohlídnete si Lednicko-Valtický areál. Lesní cestou pak dojedete až do Břeclavi.

Náročnost cyklotrasy: Náročná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 76 Km

Hodnocení cyklotrasy

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5

Jak se Vám cyklotrasa líbila?

Podělte se s ostatními, jak se Vám cyklotrasa líbila. Na jaká zajímavá místa jste cestou narazili, doporučení, atd.

Nejnovější cyklotrasy po ruce

Nejnovější cyklotrasy přibývají každým týdnem.

Možnost cestování a poznávání nových míst tedy stále stoupá. Buďte přitom. Nechte si posílat nejnovější cyklotrasy každý týden.

 

Přejeme příjemné cyklo zážitky!

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.