Cyklotrasa Brno - Kyjov

Z Brna přes Slavkov do Bučovic, které jsou známy renesančním parkem a krásnou zámeckou zahradou. Díky překrásným interiérům a bohatému zdobení štuky byl ve své době jednou z nejkrásnějších staveb Moravy. 

Po cyklotrase pokračujte o obce Kloboučky a pak krásnou krajinou Ždánického lesa, čeká vás stoupání až k rozcestí U slepice, který je nejvyšším bodem.

Ve Ždánicích vás přivítá vůně vína a určitě vás nadchne zámek a zámecký park. Můžete si prohlédnout i expozici Vrbasova muzea, kde kromě sbírky skla, zbraní, nábytku, nerostů či řemesel najdete i tři náhrobky se jmény Piff, Stopsi a Brock. Přes více než sto lety tu byli pochováni psí hlídači jednoho ze zámeckých pánů.

A konečně na závěr vyrazíte do slováckých vinohradů obcemi Lovčice a Nechvalín. I přes mírné stoupání si vychutnáte krásný pohled na krajinu. Minete obec Ostrovánky a následně přijedete do Bukovan. Určitě nesmíte zapomenout ochutnat skleničku moravského vína.

Náročnost cyklotrasy: Náročná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 75 Km

Hodnocení cyklotrasy

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5

Jak se Vám cyklotrasa líbila?

Podělte se s ostatními, jak se Vám cyklotrasa líbila. Na jaká zajímavá místa jste cestou narazili, doporučení, atd.

Nejnovější cyklotrasy po ruce

Nejnovější cyklotrasy přibývají každým týdnem.

Možnost cestování a poznávání nových míst tedy stále stoupá. Buďte přitom. Nechte si posílat nejnovější cyklotrasy každý týden.

 

Přejeme příjemné cyklo zážitky!