Cyklotrasa Brno - Kyjov

Z Brna přes Slavkov do Bučovic, které jsou známy renesančním parkem a krásnou zámeckou zahradou. Díky překrásným interiérům a bohatému zdobení štuky byl ve své době jednou z nejkrásnějších staveb Moravy. 

Po cyklotrase pokračujte o obce Kloboučky a pak krásnou krajinou Ždánického lesa, čeká vás stoupání až k rozcestí U slepice, který je nejvyšším bodem.

Ve Ždánicích vás přivítá vůně vína a určitě vás nadchne zámek a zámecký park. Můžete si prohlédnout i expozici Vrbasova muzea, kde kromě sbírky skla, zbraní, nábytku, nerostů či řemesel najdete i tři náhrobky se jmény Piff, Stopsi a Brock. Přes více než sto lety tu byli pochováni psí hlídači jednoho ze zámeckých pánů.

A konečně na závěr vyrazíte do slováckých vinohradů obcemi Lovčice a Nechvalín. I přes mírné stoupání si vychutnáte krásný pohled na krajinu. Minete obec Ostrovánky a následně přijedete do Bukovan. Určitě nesmíte zapomenout ochutnat skleničku moravského vína.

Náročnost cyklotrasy: Náročná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 75 Km

Hodnocení cyklotrasy

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5

Jak se Vám cyklotrasa líbila?

Podělte se s ostatními, jak se Vám cyklotrasa líbila. Na jaká zajímavá místa jste cestou narazili, doporučení, atd.

Nejnovější cyklotrasy po ruce

Nejnovější cyklotrasy přibývají každým týdnem.

Možnost cestování a poznávání nových míst tedy stále stoupá. Buďte přitom. Nechte si posílat nejnovější cyklotrasy každý týden.

 

Přejeme příjemné cyklo zážitky!

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.