5 / 5

Brno - Kyjov

Z Brna přes Slavkov do Bučovic, které jsou známy renesančním parkem a krásnou zámeckou zahradou. Díky překrásným interié...

Náročnost cyklotrasy: Náročná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 75 km

Popis cyklotrasy

Z Brna přes Slavkov do Bučovic, které jsou známy renesančním parkem a krásnou zámeckou zahradou. Díky překrásným interiérům a bohatému zdobení štuky byl ve své době jednou z nejkrásnějších staveb Moravy. 

Po cyklotrase pokračujte o obce Kloboučky a pak krásnou krajinou Ždánického lesa, čeká vás stoupání až k rozcestí U slepice, který je nejvyšším bodem.

Ve Ždánicích vás přivítá vůně vína a určitě vás nadchne zámek a zámecký park. Můžete si prohlédnout i expozici Vrbasova muzea, kde kromě sbírky skla, zbraní, nábytku, nerostů či řemesel najdete i tři náhrobky se jmény Piff, Stopsi a Brock. Přes více než sto lety tu byli pochováni psí hlídači jednoho ze zámeckých pánů.

A konečně na závěr vyrazíte do slováckých vinohradů obcemi Lovčice a Nechvalín. I přes mírné stoupání si vychutnáte krásný pohled na krajinu. Minete obec Ostrovánky a následně přijedete do Bukovan. Určitě nesmíte zapomenout ochutnat skleničku moravského vína.

Jak se Vám výlet líbil?

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5 (5 - nejlepší)Mapa cyklotrasy

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.
V pořádku Nastavení soukromí