Cyklotrasa Brno - Kyjov

Vydáte-li se již z Brna na kole, dojeďte nejprve Novými sady k mostu přes Svratku, za nimž již doleva, po levém říčním břehu, vede městská cyklostezka č.1. Ta vás povede až k Dolním Heršpicím, kde po mostě značení i vaše cesta přechází na pravý břeh. Po něm dojedete až k soutoku Svratky se Svitavou, značení CT 1 zde skončí a dále pokračují CT 5 a EV9. Přes Rebešovice tak dojedete až do Rajhradic, kde se spojují tato delší varianta s kratší, vedenou od nádraží v sousedním Rajhradě. Cesta vede dále na jih, stále podle značení CT 5, EV9 a nově i Brněnská. Přes Opatovice dojedete do Blučiny, těsně před vesnicí se na křižovatce jede stále po hlavní na neznačenou zkratku ke vsi, cykloznačení se tím na chvíli opouští.


Od Blučiny vás dále na východ povede střídavě více cyklotras, postupně 5113 k Jalovisku, 5065 do Moutnic, dále je nejlepší jet rovně po hlavní silnici č. 380 do Těšan a tak i dále kolem Klobouků přes Kašnici, Krumvíř a Terezín až do Čejče. Tam odbočíte doprava podle CT Mutěnická, dovede vás do Mutěnic a kolem Jarohněvického rybníka pokračujte nejkratší cestou do blízkých Dubňan. Dále k Miloticím je více cest, např. po CT 412 stále rovně nebo přes vrch Náklo. Kolem vinic tak dorazíte do Milotic a zbývá vám poslední úsek přes Skoronice podle CT 412/Moravská vinná do Kyjova.

Náročnost cyklotrasy: Náročná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 86 Km

Hodnocení cyklotrasy

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5

Jak se Vám cyklotrasa líbila?

Podělte se s ostatními, jak se Vám cyklotrasa líbila. Na jaká zajímavá místa jste cestou narazili, doporučení, atd.

Nejnovější cyklotrasy po ruce

Nejnovější cyklotrasy přibývají každým týdnem.

Možnost cestování a poznávání nových míst tedy stále stoupá. Buďte přitom. Nechte si posílat nejnovější cyklotrasy každý týden.

 

Přejeme příjemné cyklo zážitky!