Cyklotrasa Brno - Macocha

Stezka začíná v Brně podél toku řeky Svitavy. Jako první narazíte na Zahradní železnici na soukromé zahradě, kde se děti mohou projet na jedné z šesti souprav včetně tunelu na trase 100 metrů. Druhou zastávku si můžete udělat na zříceninu hradu Obřany. Najdete zde zbytky zdiva a terénní nerovnosti. Na místo vede modrá turistická značka.

Když pojedete dál kole řeky Anenským údolím, uvidíte soutěsku. Pro svůj úzký profil byla nazvána Myší díra. Dno rokle má specifické mikroklima, díky kterému se zde sníh a led udrží podstatně déle než v ostatní části údolí. V Adamově se odpojíte od řeky a pojedete Josefovským údolím. Narazíte na Jeskyni Jáchymku, která byla vytvořena vodami Křtinského potoka, který protéká údolím, kde se jeskyně nachází. 

Projedete Moravským krasem a potom přes obec Rudice a Vilemovice. Projedete kolem jeskyň. První je Smrtní jeskyně, která patří k archeologickým nalezištím. Byly zde objeveny kosterní pozůstatky jeskynních medvědů. Nedaleko Macochy na pravé straně Suchého žlebu najdete Srnčí jeskyni. Je otevřená a volně přístupná. Zavřené jsou přístupy do propastí, které se v jeskyni nachází.

Na okraji propasti Macocha najdete dva vyhlídkové můstky. Na dně se nachází významná botanická lokalita. Jako první sestoupil do propasti mnich Lazar Schopper.

Náročnost cyklotrasy: Střední

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 38 Km

Hodnocení cyklotrasy

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5

Jak se Vám cyklotrasa líbila?

Podělte se s ostatními, jak se Vám cyklotrasa líbila. Na jaká zajímavá místa jste cestou narazili, doporučení, atd.

Nejnovější cyklotrasy po ruce

Nejnovější cyklotrasy přibývají každým týdnem.

Možnost cestování a poznávání nových míst tedy stále stoupá. Buďte přitom. Nechte si posílat nejnovější cyklotrasy každý týden.

 

Přejeme příjemné cyklo zážitky!