5 / 5

Brno - Nový Hrad

Stezka začíná ve středu Brna, odkud se napojíte nastezku podél řeky Svitavy. Jakmile se dostanete ven z města, čeká vás ...

Náročnost cyklotrasy: Střední

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 28 km

Popis cyklotrasy

Stezka začíná ve středu Brna, odkud se napojíte nastezku podél řeky Svitavy. Jakmile se dostanete ven z města, čeká vás první zastávka v Arboretu Řícmanice, kde vás provede naučná stezka. Najdete tu unikátní sbírku jehličnatých dřevin.

Dále projedete Babicemi nad Svitavou až narazíte na Alexandrovu rozhlednu. ta svoje jméno dostala po Alexandru Suchánkovi, který se zasloužil o její vznik. Její spásou se stala výhodná poloha umožnující přenos televizního signálu. Torzo věže bylo zrekonstruováno na vysílač s volně přístupným ochozem. Z nové Alexandrovky je tak výhled na okolní obce, kopce Drahanské vrchoviny, Pálavu a za výborné viditelnosti i na Alpy.

Stále sledujte tok řeky Svitavy až do rozcestí. Brzo pak narazíte na hrad Nový Hrad. Ten byl Lichtenštejny upraven na lovecké sídlo. V současnosti jej spravuje a rekonstruuje Český svaz ochránců přírody. Pokud se vydáte na návštěvu, projdete vstupní bránou, která je střežena vrátnicí. Na nádvoří pak stojí dvě budovy, přičemž jedna z nich byla postavena na troskách zbouraného paláce.

Jak se Vám výlet líbil?

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5 (5 - nejlepší)Mapa cyklotrasy

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.
V pořádku Nastavení soukromí