Cyklotrasa Brno - Znojmo

Počátek cyklotrasy je v centru Brna. První kilometry budou směřovat na jih. Pokud jste fanoušky parkouru, můžete se projet na hřišti flux Dvorského. Přes Bobravskou vrchovinu dorazíme do Ivančic. Před Ivančicemi se můžete projít na dvě vyhlídky. První se jmenuje vyhlídka v Oklikách. Do roku 1938 zde stával dřevěný gloriet z roku 1911, který byl přestavěn podle návrhu Miloše Navrátila na betonovou rozhlednu. Z ní je krásný výhled na údolí Jihlavy i protější kopec. Druhá je o kousek dále rozhledna Réna. Betonová rozhledna z roku 1930 patří mezi naše nejmenší. Její výška je pouze 4 metry. Byla postavena na místě dřevěného glorietu podle návrhu Miloše Navrátila. Z volně přístupné vyhlídky je omezený výhled na město Ivančice.


Nedaleko odtud najdete Boskovickou brázdu, jadernou elektrárnu Dukovany nebo zámek Dukovany. V současnosti je zámek opraven. Nachází se zde hotel s restaurací a konají se tu společenské akce. Rekonstrukcí prošly i expozice zámeckého bydlení, které si lze prohlédnout během krátké prohlídky s průvodcem. Dále vás bude čekat sjezd z kopce do Rouchovan, kde doporučujeme se zastavit na skvělé řízky. Na závěr vyrazíme na jihovýchod a přes Jevišovickou pahorkatinu dorazíme do města Miroslav. Cílové město naší cyklotrasy Znojmo vás přivítá po 26 kilometrech.

Náročnost cyklotrasy: Náročná

Terén: Silnice

Vzdálenost: 107 Km

Hodnocení cyklotrasy

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5

Jak se Vám cyklotrasa líbila?

Podělte se s ostatními, jak se Vám cyklotrasa líbila. Na jaká zajímavá místa jste cestou narazili, doporučení, atd.

Nejnovější cyklotrasy po ruce

Nejnovější cyklotrasy přibývají každým týdnem.

Možnost cestování a poznávání nových míst tedy stále stoupá. Buďte přitom. Nechte si posílat nejnovější cyklotrasy každý týden.

 

Přejeme příjemné cyklo zážitky!