5 / 0

Broumy - Rakovník

Trasa vede chráněnou krajinnou oblastí Křivoklátsko a začíná ve vesnici Broumy. Odtud pojedete do Kublova a kolem Zdické...

Náročnost cyklotrasy: Střední

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 48 km

Popis cyklotrasy

Trasa vede chráněnou krajinnou oblastí Křivoklátsko a začíná ve vesnici Broumy. Odtud pojedete do Kublova a kolem Zdické skalky do obcí Nový Jáchymov, Otročiněves a Žloukovice. Za vesnicí najedete na Svatojakubskou cestu a po ní pojedete až do obce Roztoky. Za vesnicí se nachází obec Křivoklát se stejnojmenným hradem. Hrad patří mezi nejstarší a nejvýznamnější středověké hrady na našem území. Je situován nad Rakovnickým potokem. Hrad byl postaven okolo roku 1230 v gotickém slohu. Sloužil jako lovecký hrad. Hradní vrch byl však osídlen již v pravěku, což potvrzují archeologické průzkumy. Hrad několikrát zničil požár, hořelo zde v průměru každých 200 let. Nejhorší požár hrad postihl koncem 16. století, kdy byl hrad téměř zničen. Díky tomu byl několikrát přestavěn, a to v letech 1422, 1471, 1597, 1826 a 1880. Mezi významné rody, které hrad vlastnili, patřili například Habsburkové. Své dětství zde prožil i Karel IV. Ten však po návratu z Francie upřednostňoval nedaleký Karlštejn. Hrad má také bohatou filmovou historii, z českých filmů se zde natáčel film Bathory, Anděl Páně nebo Noc na Karlštejně. Ze zahraničních pak Kletba bratří Grimmů nebo Wanted. Od roku 1989 je hrad zapsán na seznam národních kulturních památek ČR. Jeho správu zajišťuje Národní památkový ústav a je přístupný veřejnosti.

Z Křivoklátu pojedete kolem Rakovnického potoka do obcí Městečko, Pustověty, Ryšín a až do Rakovníka

Jak se Vám výlet líbil?

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5 (5 - nejlepší)Mapa cyklotrasy

Otevřít v Google Maps

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.
V pořádku Nastavení soukromí