Cyklotrasa Brumov-Bylnice - Horní Němčí

Na velmi náročnou trasu se značným převýšením nastoupíme v Brumově- Bylnici. Dominantou města je hrad, který sloužil jako významná strážní, obranná i sídelní pevnost a spojnice mezi Povážím a Pomoravím. Území historického jádra města bylo prohlášeno za památkovou zónu.

Vydáme se po cyklotrase údolím Hložeckého potoka. Projedeme Popov, Štítnou nad Vláří a Hostětín, obec, kterou v roce 2010 navštívil britský princ Charles a v níž jsou zajímavostí dřevěné sochy, rozmístěné v okolí.

Z Hostětína dojedeme do Pitína k památníku letecké bitvy – Šanov. Odtud pojedeme po cyklotrase, která stoupá do kopaničářské obce Žítková. Obec je známá především bohyněmi – lidovými léčitelkami, jejichž umění se dědilo z generace na generaci, můžeme zde najít soubor původních domků. Prudce klesáme do Starého Hrozenkova, který je střediskem Moravských Kopanic. Po náročné jízdě se zde můžeme osvěžit v některém ze tří bazénů. Ze Starého Hrozenkova budeme opět stoupat do Vyškovce. Projedeme obcí Vyškovec, kde u autobusové zastávky Hribovny, točna zabočíme doprava a stoupáme přes rozcestník Pod Vyškovcem a Mikulčiným vrchem až k rozcestníku Troják.

Z Trojáku odbočíme doleva a po červené značce dojedeme na rozcestník Lopeník. Tady odbočíme opět doleva a již budeme projíždět obcí Lopeník kolem obecního úřadu. Při odbočení doleva se dostaneme na naučnou stezku Lopeník, po které můžeme dojet k rozhledně z dubového dřeva, vysoké 20 m, na kamenném podstavci. Zpět se vrátíme po naučné stezce do Lopeníku.

Z Lopeníku sjedeme do Březové. Další místem na trase je obec Strání, která je známá fašankovým festivalem, největším festivalem masopustních tradic v České republice. Vydáme se okolo Straňanské nádrže, vystoupáme na Horní Kopec a spustíme se dolů do Horního Němčí, do obce na úpatí Bílých Karpat pod Velkou Javořinou. 

Náročnost cyklotrasy: Náročná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 67 Km

Hodnocení cyklotrasy

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5

Jak se Vám cyklotrasa líbila?

Podělte se s ostatními, jak se Vám cyklotrasa líbila. Na jaká zajímavá místa jste cestou narazili, doporučení, atd.

Nejnovější cyklotrasy po ruce

Nejnovější cyklotrasy přibývají každým týdnem.

Možnost cestování a poznávání nových míst tedy stále stoupá. Buďte přitom. Nechte si posílat nejnovější cyklotrasy každý týden.

 

Přejeme příjemné cyklo zážitky!

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.