5 / 4

Bystřice pod Hostýnem - Holubova chata

U této trasy lze využít vlakové dopravy Kroměříž − Bystřice p. H. – Valašské Meziříčí nebo služeb cyklobusu. Z Bystřice ...

Náročnost cyklotrasy: Náročná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 37 km

Popis cyklotrasy

U této trasy lze využít vlakové dopravy Kroměříž − Bystřice p. H. – Valašské Meziříčí nebo služeb cyklobusu. Z Bystřice pod Hostýnem jedeme do Chvalčova. Cesta se stáčí doprava, aby se u železniční zastávky Loukov odklonila nahoru do lesa. Následuje stoupání a jízda téměř po vrstevnici.

Na křižovatce čtyř cest vyjíždíme doprava nahoru, zelená značka se po chvíli opět připojí. Na rozcestí U kamenného domku se dáme doleva dolů asfaltovou silnicí, zelená značka nás opouští vpravo.

U Hostince ve dvoře odbočíme podél Rosošného potoka. Stoupáme údolím, míjíme odbočku, která nás může zavést kolem Holubovy chaty až na Kelčský Javorník. U pramene Fons Theodori si naproti všimneme malé přehrady − klauzy, která sloužila k plavení kmenů. Zde začíná přírodní rezervace Čerňava s karpatským pralesem. Na Tesáku zkontrolujeme brzdy a vydáme se všanc serpentinám do Bystřice pod Hostýnem. Na bystřickém rynku budeme asi po 20 minutách.

Jak se Vám výlet líbil?

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5 (5 - nejlepší)Mapa cyklotrasy

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.
V pořádku Nastavení soukromí