5 / 4

Bystrovany - Velká Bystřice

Cyklotrasa začíná v Bystrovanech a pokračuje směrem k obci Droždín. Cestou míjíme arboretum s restaurací Horizont. Na kř...

Náročnost cyklotrasy: Snadná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 11 km

Popis cyklotrasy

Cyklotrasa začíná v Bystrovanech a pokračuje směrem k obci Droždín. Cestou míjíme arboretum s restaurací Horizont. Na křižovatce odbočíme vpravo a pokračujeme mírným stoupáním do Bukovan, projedeme částečně obcí dle značení a dáme se směrem k chatové oblasti Deštníky. Polní cesta nás potom zavede k vodní nádrži Bystřická přehrada a dále klesáním do města Velká Bystřice. Zde můžeme obdivovat krásně zrekonstruované Zámecké náměstí včetně parku a amfiteátru. Ve Velké Bystřici v areálu západního křídla zámku je také Kulturní a informační centrum, jehož součástí je Muzeum hanáckého kroje a galeriezet. V Kulturním a informačním centru Velká Bystřice můžeme získat řadu dalších informací o Mikroregionu Bystřička. Všem cyklistům doporučujeme ochutnat vyhlášenou bystřickou zmrzlinu, která se prodává naproti radnice vedle pošty. Od bystřického zámku se můžeme dle značení napojit na zelený okruh nebo se vrátit zpět do výchozího bodu v obci Bystrovany.

Cyklotrasa je svou délkou a terénem vhodná pro začínající cyklisty.

Jak se Vám výlet líbil?

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5 (5 - nejlepší)Mapa cyklotrasy

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.
V pořádku Nastavení soukromí