5 / 4

Čáslav - zámek Kačina

Touto trasou budete mít možnost navštívit tři zámky. Prvním z nich je zámek Třebešice. Vznikl výraznou přestavbou původn...

Náročnost cyklotrasy: Snadná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 16 km

Popis cyklotrasy

Touto trasou budete mít možnost navštívit tři zámky. Prvním z nich je zámek Třebešice. Vznikl výraznou přestavbou původní tvrze. Objekt získal mansardovou střechu a plastické členění fasád. V současnosti se zde během roku koná řada uměleckých setkání a workshopů.

Druhým je zámek Nové Dvory. Jde o patrový čtyřkřídlý objekt s obdélníkovým nádvořím. Se zámeckou kaplí je zámek propojen arkádovou galerií. V interiéru se dochovala část nástropních fresek .

Poslední zámek Kačina. Kolem je rozlehlý anglický park. Zámek se stal nejvýznamnější empírovou stavbou u nás. V interiérech uvidíte část původního vybavení, jedinečnou Chotkovu knihovnu a expozici Národního zemědělského muzea v Praze - muzeum českého venkova nebo výstavu kočárků, hraček a panenek.

Jak se Vám výlet líbil?

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5 (5 - nejlepší)Mapa cyklotrasy

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.
V pořádku Nastavení soukromí