Cyklotrasa Čáslav - zámek Kačina

Touto trasou budete mít možnost navštívit tři zámky. Prvním z nich je zámek Třebešice. Vznikl výraznou přestavbou původní tvrze. Objekt získal mansardovou střechu a plastické členění fasád. V současnosti se zde během roku koná řada uměleckých setkání a workshopů.

Druhým je zámek Nové Dvory. Jde o patrový čtyřkřídlý objekt s obdélníkovým nádvořím. Se zámeckou kaplí je zámek propojen arkádovou galerií. V interiéru se dochovala část nástropních fresek .

Poslední zámek Kačina. Kolem je rozlehlý anglický park. Zámek se stal nejvýznamnější empírovou stavbou u nás. V interiérech uvidíte část původního vybavení, jedinečnou Chotkovu knihovnu a expozici Národního zemědělského muzea v Praze - muzeum českého venkova nebo výstavu kočárků, hraček a panenek.

Náročnost cyklotrasy: Snadná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 16 Km

Hodnocení cyklotrasy

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5

Jak se Vám cyklotrasa líbila?

Podělte se s ostatními, jak se Vám cyklotrasa líbila. Na jaká zajímavá místa jste cestou narazili, doporučení, atd.

Nejnovější cyklotrasy po ruce

Nejnovější cyklotrasy přibývají každým týdnem.

Možnost cestování a poznávání nových míst tedy stále stoupá. Buďte přitom. Nechte si posílat nejnovější cyklotrasy každý týden.

 

Přejeme příjemné cyklo zážitky!

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.