Cyklotrasa Černá v Pošumaví - Slupečná

Černá v Pošumaví je malá vesnice ležící u vodní nádrže Lipno. V tomto místě je nádrž nejširší. Jde o největší vodní plochu v České republice. Nádrž byla vybudována v letech 1952-1959 na řece Vltavě a při její výstavbě bylo zatopeno 12 vesnic a dalších 8 částečně. Na pravém břehu zasahuje až ke státním hranicím s Rakouskem. Z Černé trasa pokračuje dále přes přírodní památku Muckovské vápencové lomy do vesnice Muckov. Muckovské vápencové lomy jsou přírodní památkou od roku 1990. Důvodem ochrany tohoto území jsou vápencové jámové lomy s působivými monumenty skalních pilířů, výskyt významných geologických fenoménů, zimoviště a shromaždiště 9 druhů netopýrů a botanická lokalita s chráněnými druhy rostlin. Z Muckova pojedete směrem na Jámy a kolem přírodního parku Olšina v Novolhotském lese do vesnice Milná.

Olšina v Novolhotském lese byla vyhlášena přírodní památkou v roce 1992. Důvodem ochrany je rozsáhlý soubor smrkových olšin s vývojovými stádii, významná flóra a vegetace. Z Milné pojedete přes obce Hrdoňov a Posudov až do Frymburku, který leží na břehu Lipna. Nachází se zde několik památek, například kostel sv. Bartoloměje, morový sloup nebo žulová kašna z roku 1676. Navštívit zde také můžete muzeum. Z Frymburku pojedete dále kolem břehu nádrže až do Kobylnice a Slupečné, odkud se vydáte prudkým stoupáním na Hodslavský vrch. Cesta vede kolem několika atrakcí. a vyzkoušení rozhodně stojí bobová dráha, lanové centrum nebo známá Stezka korunami stromů. Z Hodslavského vrchu se vydáte dále mezi kopci do vesnice Světlík a odtud zpět do Černé v Pošumaví. 

Náročnost cyklotrasy: Střední

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 51 Km

Hodnocení cyklotrasy

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5

Jak se Vám cyklotrasa líbila?

Podělte se s ostatními, jak se Vám cyklotrasa líbila. Na jaká zajímavá místa jste cestou narazili, doporučení, atd.

Nejnovější cyklotrasy po ruce

Nejnovější cyklotrasy přibývají každým týdnem.

Možnost cestování a poznávání nových míst tedy stále stoupá. Buďte přitom. Nechte si posílat nejnovější cyklotrasy každý týden.

 

Přejeme příjemné cyklo zážitky!

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.