5 / 0

Černá v Pošumaví - Slupečná

Černá v Pošumaví je malá vesnice ležící u vodní nádrže Lipno. V tomto místě je nádrž nejširší. Jde o největší vodní ploc...

Náročnost cyklotrasy: Střední

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 51 km

Popis cyklotrasy

Černá v Pošumaví je malá vesnice ležící u vodní nádrže Lipno. V tomto místě je nádrž nejširší. Jde o největší vodní plochu v České republice. Nádrž byla vybudována v letech 1952-1959 na řece Vltavě a při její výstavbě bylo zatopeno 12 vesnic a dalších 8 částečně. Na pravém břehu zasahuje až ke státním hranicím s Rakouskem. Z Černé trasa pokračuje dále přes přírodní památku Muckovské vápencové lomy do vesnice Muckov. Muckovské vápencové lomy jsou přírodní památkou od roku 1990. Důvodem ochrany tohoto území jsou vápencové jámové lomy s působivými monumenty skalních pilířů, výskyt významných geologických fenoménů, zimoviště a shromaždiště 9 druhů netopýrů a botanická lokalita s chráněnými druhy rostlin. Z Muckova pojedete směrem na Jámy a kolem přírodního parku Olšina v Novolhotském lese do vesnice Milná.

Olšina v Novolhotském lese byla vyhlášena přírodní památkou v roce 1992. Důvodem ochrany je rozsáhlý soubor smrkových olšin s vývojovými stádii, významná flóra a vegetace. Z Milné pojedete přes obce Hrdoňov a Posudov až do Frymburku, který leží na břehu Lipna. Nachází se zde několik památek, například kostel sv. Bartoloměje, morový sloup nebo žulová kašna z roku 1676. Navštívit zde také můžete muzeum. Z Frymburku pojedete dále kolem břehu nádrže až do Kobylnice a Slupečné, odkud se vydáte prudkým stoupáním na Hodslavský vrch. Cesta vede kolem několika atrakcí. a vyzkoušení rozhodně stojí bobová dráha, lanové centrum nebo známá Stezka korunami stromů. Z Hodslavského vrchu se vydáte dále mezi kopci do vesnice Světlík a odtud zpět do Černé v Pošumaví. 

Jak se Vám výlet líbil?

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5 (5 - nejlepší)Mapa cyklotrasy

Otevřít v Google Maps

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.
V pořádku Nastavení soukromí