5 / 3

Červený Kostelec - Lhota u Trutnova

Z Červeného Kostelce pojedete směrem do Rtyně v Podkrkonoší a přes Velké Svatoňovice se dostanete do Lhoty u Trutnova. P...

Náročnost cyklotrasy: Střední

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 42 km

Popis cyklotrasy

Z Červeného Kostelce pojedete směrem do Rtyně v Podkrkonoší a přes Velké Svatoňovice se dostanete do Lhoty u Trutnova. Poté na vás čeká výšlap do Bezděkova. Zanedlouho uvidíte pěchotní srub Na Pahorku z roku 1938. Do Mnichovské dohody nebyly dodány střelecké zvony a tak nebyl dokončen. Nedaleko od srubu si můžete udělat další výšlap. Tentokrát na rozhlednu na Markoušovickém hřebeni. Z vyhlídkové plošiny uvidíte Krkonoše, Adršpašsko-teplické skály nebo Vraní hory. Za dobré viditelnosti jsou vidět vzdálenější místa např. Kunětická hora nebo Kralický Sněžník. K rozhledně vede zelená turistická značka. Poblíž rozhledny je dřevěný altán k odpočinku.

Cestou projedete kolem bufetu Jestřebí bouda a rozhledny Žaltman. Dále pak přes Odolov, Bohdašín a Horní Kostelec se vrátíte zpět do Červeného Kostelce.

Jak se Vám výlet líbil?

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5 (5 - nejlepší)Mapa cyklotrasy

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.
V pořádku Nastavení soukromí