5 / 5

Červený Kostelec - Lubawka

Touto kopcovitou trasou se podíváte k našim severním sousedům. Mezi Červeným Kostelcem a Rtyní vás překvapí daleký rozhl...

Náročnost cyklotrasy: Náročná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 52 km

Popis cyklotrasy

Touto kopcovitou trasou se podíváte k našim severním sousedům. Mezi Červeným Kostelcem a Rtyní vás překvapí daleký rozhled na rtyňsko-svatoňovickou kotlinu a panorama Krkonoš z vyhlídkové věže vysoké jen 8 metrů. Z Rtyně přejedete přes železniční přejezd až do Odolova. Tam kromě lyžařských stezek uvidíte po levé straně věznici. Stezka vás dále povede kolem bunkru Pod Kolčarkou k rozhledně Žaltman. Na 12 metrů vysokou vyhlídkovou plošinu musíte vystoupat po 51 schodech. Potom pojedete dál kolem Jestřebí Boudy a přes Radvanice a Chvaleč do Horního Adršpachu.

Přejedete hraniční přejezd v Libné a jako první uvidíte polskou obec Chełmsko Śląskie. Sledujte řeku Zadrnu, která vás provede obcemi Olszyny a Jawiszow, kde se od ní odbočíte doleva a přijedete do Kreszowa. Za čerpací stanicí zahnete doleva a přes obec Lipienica dojedete lesní cestou do Lubawky.

Jak se Vám výlet líbil?

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5 (5 - nejlepší)Mapa cyklotrasy

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.
V pořádku Nastavení soukromí