5 / 5

Česká Lípa - Koňský rybník

Po rovinaté cyklotrase se z České Lípy podíváte k Holanským rybníkům. Vyrazíte směrem na Zahrádky, za kterými pak narazí...

Náročnost cyklotrasy: Snadná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 17 km

Popis cyklotrasy

Po rovinaté cyklotrase se z České Lípy podíváte k Holanským rybníkům. Vyrazíte směrem na Zahrádky, za kterými pak narazíte na kostel svaté Barbory s přilehlým hřbitovem. Potom zabočíte doprava na polní cestu. Tato polní cesta (později asfaltová) vás dovede do Holan. Ještě před Holanami si všimneme odbočky doleva, po které můžeme zajet ke skalní tvrzi Jilvov.

V Holanech vyšlápete kopeček na náměstí, kde máte možnost se občerstvit v restauraci. Sjedete zpátky z kopce, po červené turistické značce se dostanete k Holanskému rybníku a následně k Milčanskému rybníku, u kterého se nachází rekreační středisko. V chatové oblasti objevíte odbočku k zřícenině hradu Milčany.

Asfaltová cesta za chatovou oblastí přechází v polní, v obci Malý Bor zahnete doleva a vzápětí jsme u Dolanského rybníka. Děti se zde mohou podívat do malých jeskyněk. Pokračujte po červené, přejedete železnici a ocitneme se u Koňského rybníka. Vyjdeme na skalní útvar Smrtka, která získala jméno podle lidového zvyku shazování figuríny Smrti do rybníka na počátku jara.

Jak se Vám výlet líbil?

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5 (5 - nejlepší)Mapa cyklotrasy

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.
V pořádku Nastavení soukromí