Cyklotrasa České Budějovice - Rožmberk

Jako první projedete okolo hornického muzea v Rudolfově. Nedaleko za obcí Lišov najdete přírodní lanový park Slověnice. Jedná se o přírodní lanový park v areálu Slověnického mlýna. Čeká zde na vás 21 překážek, originální lanovkový park se sedmnácti lanovkami a dětské lanový minipark. Dále si můžete vyzkoušet aquazorbing, paintball, lukostřelbu či bumperball.

Rybník Dvořiště je třetím největším rybníkem Třeboňska a čtvrtým největším v jižních Čechách. Byl dobudován za vlády Karla IV. Tímto se zároveň řadí mezi nejstarší české rybníky. Je využíván pro chov ryb a k rekreačním účelům.

V Třeboni navštívíte novogotickou kapli, hrobku významného rodu Schwarzenberků. Stojí ve stínu stromů kousek od břehu rybníka Svět. Nebo také Třeboňský zámek. Budovy tvoří západní čelo Masarykova náměstí, na které zámecký areál plynule navazuje. Díky své poloze, v těsném sousedství komplexu měšťanských domů Zlatá hvězda, tvoří tento honosný renesanční zámek neodmyslitelnou součást města. 

Nedaleko Třeboně najdete rybník Rožmberk, který často bývá nazýván české moře. Raritou je vodní elektrárna instalovaná pod hrází.


Náročnost cyklotrasy: Střední

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 43 Km

Hodnocení cyklotrasy

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5

Jak se Vám cyklotrasa líbila?

Podělte se s ostatními, jak se Vám cyklotrasa líbila. Na jaká zajímavá místa jste cestou narazili, doporučení, atd.

Nejnovější cyklotrasy po ruce

Nejnovější cyklotrasy přibývají každým týdnem.

Možnost cestování a poznávání nových míst tedy stále stoupá. Buďte přitom. Nechte si posílat nejnovější cyklotrasy každý týden.

 

Přejeme příjemné cyklo zážitky!