5 / 5

České Budějovice - ZOO Dvorec

Z Českých Budějovic vyrazíte směrem na jih. Jakmile projedete Strážkovicemi, přijedete k rodišti Jana Žižky. Prohlédnete...

Náročnost cyklotrasy: Snadná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 30 km

Popis cyklotrasy

Z Českých Budějovic vyrazíte směrem na jih. Jakmile projedete Strážkovicemi, přijedete k rodišti Jana Žižky. Prohlédnete si jeho sochu a památník. V budově Památníku Jana Žižky z Trocnova jsou uloženy nálezy z obou trocnovských dvorců. Budova muzea vznikla z původně poplužního dvora borovanského kláštera. Samotný Památník Jana Žižky z Trocnova je 11,4 ha rozlehlý areál nalézající se nedaleko osady Trocnov. Jeho součástí jsou Žižkův pomník - pamětní kámen v místě původního Žižkova dubu, Mikšův dvorec, Žižkův dvorec a samotný památník se sochou Jana Žižky. Od roku 1978 je areál národní kulturní památkou.

V Borovanech si můžete prohlídnout bunkr dochovaný bunkr s možností si přečíst zajímavosti o bariérách z II. Světové války. Tento bunkr byl postaven v předválečné době a je jeden z 5 dochovaných v okolí Českých Budějovic. Bunkr unikl pozdějšímu zničení, kvůli blízkosti železniční tratě. 

Za odměnu děti čeká výlet ke zvířatům do zoo Dvorec. Najdete tu asi 70 druhů zvířat. Tradičně se zaměřuje na velké kočkovité šelmy (lvi, tygři, levharti), primáty, tapír nebo zástupci zdomácnělých druhů (bůvol, jak, osli, lamy). Za pozornost jistě stojí i 43 terárií obývané převážně kobrami, zmijemi a chřestýši.

Jak se Vám výlet líbil?

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5 (5 - nejlepší)Mapa cyklotrasy

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.
V pořádku Nastavení soukromí