Cyklotrasa České Budějovice - ZOO Dvorec

Z Českých Budějovic vyrazíte směrem na jih. Jakmile projedete Strážkovicemi, přijedete k rodišti Jana Žižky. Prohlédnete si jeho sochu a památník. V budově Památníku Jana Žižky z Trocnova jsou uloženy nálezy z obou trocnovských dvorců. Budova muzea vznikla z původně poplužního dvora borovanského kláštera. Samotný Památník Jana Žižky z Trocnova je 11,4 ha rozlehlý areál nalézající se nedaleko osady Trocnov. Jeho součástí jsou Žižkův pomník - pamětní kámen v místě původního Žižkova dubu, Mikšův dvorec, Žižkův dvorec a samotný památník se sochou Jana Žižky. Od roku 1978 je areál národní kulturní památkou.

V Borovanech si můžete prohlídnout bunkr dochovaný bunkr s možností si přečíst zajímavosti o bariérách z II. Světové války. Tento bunkr byl postaven v předválečné době a je jeden z 5 dochovaných v okolí Českých Budějovic. Bunkr unikl pozdějšímu zničení, kvůli blízkosti železniční tratě. 

Za odměnu děti čeká výlet ke zvířatům do zoo Dvorec. Najdete tu asi 70 druhů zvířat. Tradičně se zaměřuje na velké kočkovité šelmy (lvi, tygři, levharti), primáty, tapír nebo zástupci zdomácnělých druhů (bůvol, jak, osli, lamy). Za pozornost jistě stojí i 43 terárií obývané převážně kobrami, zmijemi a chřestýši.

Náročnost cyklotrasy: Snadná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 30 Km

Hodnocení cyklotrasy

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5

Jak se Vám cyklotrasa líbila?

Podělte se s ostatními, jak se Vám cyklotrasa líbila. Na jaká zajímavá místa jste cestou narazili, doporučení, atd.

Nejnovější cyklotrasy po ruce

Nejnovější cyklotrasy přibývají každým týdnem.

Možnost cestování a poznávání nových míst tedy stále stoupá. Buďte přitom. Nechte si posílat nejnovější cyklotrasy každý týden.

 

Přejeme příjemné cyklo zážitky!