Cyklotrasa Český Těšín - Slezskoostravský hrad

Touto cyklotrasou vás čeká hezká projížďka na Slezskoostravský hrad. Mezitím než přijedete do cíle můžete na cyklotrase navštívit několik zajímavostí.

První zastávkou může být zámek Chotěbuz, renesanční tvrz obdélníkového půdorysu. Později byla upravena do podoby barokního zámku. Jakmile přejedete Těrlickou přehradu, spatříte barokní zámek Životice. K němu patří zámecký dvůr s příjemnou parkovou úpravou, zámecká zahrada a několik hospodářských budov v dobrém stavu. Po prohlídce zámku projedete přes hornický Havířov. V Šenově si můžete prohlídnout místní muzeum, které vám řekne něco o historii města, má za cíl uchovat svědectví o díle předků.

V Ostravě si prohlídnete Slezskoostravský hrad. Z původního objektu se dochovala jen jedna z bašt. Atmosféru dávných věků čas od času přibližují i šermířská představení doprovázená historickou hudbou a dobovými jarmarky. Pověsti praví, že pod Slezskoostravským hradem bývaly ukryty poklady. Ty však bylo možné spatřit jen na Velký pátek. Jako jinde, tak i tady existovala bílá paní. Bíle oděná žena s rozpuštěnými vlasy, hořící svíčku v levé a zlatý klíče v pravé ruce se zjevovala pouze tehdy, měl-li někdo z rodiny majitele hradu zemřít.

Náročnost cyklotrasy: Snadná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 38 Km

Hodnocení cyklotrasy

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5

Jak se Vám cyklotrasa líbila?

Podělte se s ostatními, jak se Vám cyklotrasa líbila. Na jaká zajímavá místa jste cestou narazili, doporučení, atd.

Nejnovější cyklotrasy po ruce

Nejnovější cyklotrasy přibývají každým týdnem.

Možnost cestování a poznávání nových míst tedy stále stoupá. Buďte přitom. Nechte si posílat nejnovější cyklotrasy každý týden.

 

Přejeme příjemné cyklo zážitky!