Cyklotrasa Cheb - Aš

Chebu vyrážíme po zelené značce dolů. Nejdříve jedeme lesem, poté po asfaltové. Zpevněný povrch nás po prudké levé zatáčce vrací do lesa a my objíždíme přírodní park Smrčiny. To už jsme zpátky na asfaltu u Pomezí nad Ohří. Ocelová konstrukce nádrže Skalná kdysi umožňovala celou stavbu odsunout, aby se na druhou stranu nedostali nepovolaní. Dneska už most ztratil svůj strategický význam. Projíždíme po poli, lesem, pak pod zámkem v obci Líba a za chvíli nás červená značka vrací zpět do nekonečného lesa

Mineme zatopený lom u Polné i chátrající opuštěné sídlo pohraniční roty. Následuje klesání na asfaltku do Kančího údolí zakončené decentním brůdkem přes Slatinný potok. Opuštěným lesem Kančího údolí začínáme mírné stoupání, které s přestávkami pokračuje, dokud se nedostaneme do okolí Aše

Odtud směřujeme přes centrum městarozhledně Háj. Tento kopec je sportovním centrem města. Najdete tu téměř všechny sportoviště. Sjezd z Háje po žluté značce je sice rovný, ale terénní. Dole se vydáváme se na kratičkou zajížďku k prameni v Dolních Pasekách. Z Pasek se sápeme naposled vzhůru. V lese si můžete udělat přestávku u pramene Bílý Halštrov. S občerstvením raději počkejte do obce Výhledy.

Při sjezdu dávejte pozor na míčky z golfového hřiště. Potom už rychlým klesáním v lese přijíždíme k hradu Ostroh (Seeberg), při dalším klesání se pokocháme pohledem na majestátní solitérní dub u obce Krapice, otřeme se o okraj Františkových Lázní, mineme nejmladší českou sopku Komorní Hůrku a už jsme zase u vodní nádrže Skalka. 

Náročnost cyklotrasy: Náročná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 72 Km

Hodnocení cyklotrasy

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5

Jak se Vám cyklotrasa líbila?

Podělte se s ostatními, jak se Vám cyklotrasa líbila. Na jaká zajímavá místa jste cestou narazili, doporučení, atd.

Nejnovější cyklotrasy po ruce

Nejnovější cyklotrasy přibývají každým týdnem.

Možnost cestování a poznávání nových míst tedy stále stoupá. Buďte přitom. Nechte si posílat nejnovější cyklotrasy každý týden.

 

Přejeme příjemné cyklo zážitky!