Cyklotrasa Cheb - Karlovy Vary

Výlet podél Ohře můžeme uskutečnit po proudu, ale také proti proudu toku. Jako první projedete Kynšperkem nad Ohří. V Sokolově si prohlídnete zámek. V zámeckém interiéru si můžete prohlédnout stálou expozici historie. Určitě nesmíte minout mohutný hrad Loket, který postupem let prošel několika stavebními úpravami. Svůj strategický význam Loket začal ztrácet po třicetileté válce. Další rekonstrukcí byl upraven na věznici. Dnes hrad slouží ke křehčím účelům - je zde uložena historická sbírka porcelánu. Součástí prohlídky jsou ovšem i vězeňské kobky, expozice zbraní, návštěva u strašidel a uklidňující vyhlídka z věže.


Poslední památkou před cílem je zámek Doubí. Starší, zřejmě hradního původu kromě pozůstatků hradeb a okrouhlé bašty, jsou pouze valeně zaklenuté sklepy pod jihozápadním zámeckým křídlem. V areálu zámku si můžete prohlídnout Muzeum Vánoc a kavárna. Stezka končí v Karlových Varech na vlakovém nádraží, odkud můžete nasednout na vlak a vrátit se zpět do Chebu nebo se vydat stejnou cestou na kole.

Náročnost cyklotrasy: Náročná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 60 Km

Hodnocení cyklotrasy

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5

Jak se Vám cyklotrasa líbila?

Podělte se s ostatními, jak se Vám cyklotrasa líbila. Na jaká zajímavá místa jste cestou narazili, doporučení, atd.

Nejnovější cyklotrasy po ruce

Nejnovější cyklotrasy přibývají každým týdnem.

Možnost cestování a poznávání nových míst tedy stále stoupá. Buďte přitom. Nechte si posílat nejnovější cyklotrasy každý týden.

 

Přejeme příjemné cyklo zážitky!