5 / 2,93333333333333

Cheb - Karlovy Vary

Výlet podél Ohře můžeme uskutečnit po proudu, ale také proti proudu toku. Jako první projedete Kynšperkem nad Ohří. V So...

Náročnost cyklotrasy: Náročná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 60 km

Popis cyklotrasy

Výlet podél Ohře můžeme uskutečnit po proudu, ale také proti proudu toku. Jako první projedete Kynšperkem nad Ohří. V Sokolově si prohlídnete zámek. V zámeckém interiéru si můžete prohlédnout stálou expozici historie. Určitě nesmíte minout mohutný hrad Loket, který postupem let prošel několika stavebními úpravami. Svůj strategický význam Loket začal ztrácet po třicetileté válce. Další rekonstrukcí byl upraven na věznici. Dnes hrad slouží ke křehčím účelům - je zde uložena historická sbírka porcelánu. Součástí prohlídky jsou ovšem i vězeňské kobky, expozice zbraní, návštěva u strašidel a uklidňující vyhlídka z věže.


Poslední památkou před cílem je zámek Doubí. Starší, zřejmě hradního původu kromě pozůstatků hradeb a okrouhlé bašty, jsou pouze valeně zaklenuté sklepy pod jihozápadním zámeckým křídlem. V areálu zámku si můžete prohlídnout Muzeum Vánoc a kavárna. Stezka končí v Karlových Varech na vlakovém nádraží, odkud můžete nasednout na vlak a vrátit se zpět do Chebu nebo se vydat stejnou cestou na kole.

Jak se Vám výlet líbil?

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5 (5 - nejlepší)Mapa cyklotrasy

Otevřít v Google Maps

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.
V pořádku Nastavení soukromí