5 / 3

Cheb - Marktredwitz

Příhraniční města Cheb na české a Waldsassen na německé straně spojuje tzv. Valdštejnova cyklostezka. Na české straně cy...

Náročnost cyklotrasy: Náročná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 67 km

Popis cyklotrasy

Příhraniční města Cheb na české a Waldsassen na německé straně spojuje tzv. Valdštejnova cyklostezka. Na české straně cyklostezka vede po trase bývalé železnice.

Na cyklotrasu se napojíme u vlakového nádraží v Chebu. Až k jižnímu okraji Chebu projíždíme městskými uličkami v blízkosti železniční trati. Na rozcestí „U Kočího“ najíždíme na asfaltovou cyklostezku a velmi mírně stoupáme k obci Slapany, následně státní hranici s Německem a do obce Egerteich na německé straně.

Z Egerteichu do Hundsbachu pokračujeme po asfaltové cestě, je zde menší stoupání a poté klesání. Z Hundsbachu cyklostezka nejdříve vede podél silnice, za farmou odbočuje doleva kolem kaple v jeskyni Lourdesgrotte, několika rybníků až do okouzlujícího historického města Waldsassen.

Ve městě stojí za povšimnutí klášterní bazilika, cisterciánské opatství, radnice, opatský zámek, evangelický kostel Frienenskirche a mnoho dalších památek. Odpočinout si můžeme v městském parku Schwanenwiese (Labutí louka) s dětským hřištěm.

Pokud budou vaše děti už unavené, můžete se vrátit stejnou cestou zpět. Nicméně určitě stojí za to užít si ještě trochu německé cyklotrasy. A proto můžete z Waldsassenu pokračovat po Valdštejnově cyklostezce přes Mitterteich, Marktredwitz, Arzberg a Bismarckovu rozhlednu zpět do Chebu.

Jak se Vám výlet líbil?

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5 (5 - nejlepší)Mapa cyklotrasy

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.
V pořádku Nastavení soukromí