Cyklotrasa Cheb - Marktredwitz

Příhraniční města Cheb na české a Waldsassen na německé straně spojuje tzv. Valdštejnova cyklostezka. Na české straně cyklostezka vede po trase bývalé železnice.

Na cyklotrasu se napojíme u vlakového nádraží v Chebu. Až k jižnímu okraji Chebu projíždíme městskými uličkami v blízkosti železniční trati. Na rozcestí „U Kočího“ najíždíme na asfaltovou cyklostezku a velmi mírně stoupáme k obci Slapany, následně státní hranici s Německem a do obce Egerteich na německé straně.

Z Egerteichu do Hundsbachu pokračujeme po asfaltové cestě, je zde menší stoupání a poté klesání. Z Hundsbachu cyklostezka nejdříve vede podél silnice, za farmou odbočuje doleva kolem kaple v jeskyni Lourdesgrotte, několika rybníků až do okouzlujícího historického města Waldsassen.

Ve městě stojí za povšimnutí klášterní bazilika, cisterciánské opatství, radnice, opatský zámek, evangelický kostel Frienenskirche a mnoho dalších památek. Odpočinout si můžeme v městském parku Schwanenwiese (Labutí louka) s dětským hřištěm.

Pokud budou vaše děti už unavené, můžete se vrátit stejnou cestou zpět. Nicméně určitě stojí za to užít si ještě trochu německé cyklotrasy. A proto můžete z Waldsassenu pokračovat po Valdštejnově cyklostezce přes Mitterteich, Marktredwitz, Arzberg a Bismarckovu rozhlednu zpět do Chebu.

Náročnost cyklotrasy: Náročná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 67 Km

Hodnocení cyklotrasy

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5

Jak se Vám cyklotrasa líbila?

Podělte se s ostatními, jak se Vám cyklotrasa líbila. Na jaká zajímavá místa jste cestou narazili, doporučení, atd.

Nejnovější cyklotrasy po ruce

Nejnovější cyklotrasy přibývají každým týdnem.

Možnost cestování a poznávání nových míst tedy stále stoupá. Buďte přitom. Nechte si posílat nejnovější cyklotrasy každý týden.

 

Přejeme příjemné cyklo zážitky!

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.