Cyklotrasa Cheb - Sokolov

První část výletu z Chebu do Mostova je zcela rovinatá a vhodná i pro nejmenší děti. Na cyklostezku se napojíme u hlavního silničního mostu přes řeku Ohři. Po opuštění Chebu projíždíme převážně otevřenou krajinou. Řeku Ohře máme většinou na dohled, několikrát ji přejedeme. Řeka i cyklostezka se stáčí různými směry. Projedeme obcí Jindřichov, okrajem Chocovic, téměř zaniklou vesnicí Vokov a okrajem Nebanic. V Mostově můžeme odbočit k romantickému zámku, kde sídlí hotel a muzeum porcelánu.

V Kynšperku nad Ohří objedeme město ze severozápadní strany. Za Kynšperkem projíždíme krásným rovinatým úsekem podél železniční trati. Za Dasnicemi se odkloníme od řeky a připravíme se na největší stoupání na trase. Na návrší projedeme osadou Chlumek, chvíli ještě stoupáme a pak postupně sjíždíme přes Hlavno a Citice do Sokolova. Cyklostezka dál pokračuje až do Karlových Varů. Zpět pojedeme stejnou cestou až do Kynšperku nad Ohří, kde na rozcestí pojedeme přes Obilnou, Potočiště, a Chvoječnou. V Chocovicích se napojíme na trasu a dojedeme zpět do Chebu.

Náročnost cyklotrasy: Náročná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 70 Km

Hodnocení cyklotrasy

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5

Jak se Vám cyklotrasa líbila?

Podělte se s ostatními, jak se Vám cyklotrasa líbila. Na jaká zajímavá místa jste cestou narazili, doporučení, atd.

Nejnovější cyklotrasy po ruce

Nejnovější cyklotrasy přibývají každým týdnem.

Možnost cestování a poznávání nových míst tedy stále stoupá. Buďte přitom. Nechte si posílat nejnovější cyklotrasy každý týden.

 

Přejeme příjemné cyklo zážitky!