5 / 4

Cheb - Sokolov

První část výletu z Chebu do Mostova je zcela rovinatá a vhodná i pro nejmenší děti. Na cyklostezku se napojíme u hlavní...

Náročnost cyklotrasy: Náročná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 70 km

Popis cyklotrasy

První část výletu z Chebu do Mostova je zcela rovinatá a vhodná i pro nejmenší děti. Na cyklostezku se napojíme u hlavního silničního mostu přes řeku Ohři. Po opuštění Chebu projíždíme převážně otevřenou krajinou. Řeku Ohře máme většinou na dohled, několikrát ji přejedeme. Řeka i cyklostezka se stáčí různými směry. Projedeme obcí Jindřichov, okrajem Chocovic, téměř zaniklou vesnicí Vokov a okrajem Nebanic. V Mostově můžeme odbočit k romantickému zámku, kde sídlí hotel a muzeum porcelánu.

V Kynšperku nad Ohří objedeme město ze severozápadní strany. Za Kynšperkem projíždíme krásným rovinatým úsekem podél železniční trati. Za Dasnicemi se odkloníme od řeky a připravíme se na největší stoupání na trase. Na návrší projedeme osadou Chlumek, chvíli ještě stoupáme a pak postupně sjíždíme přes Hlavno a Citice do Sokolova. Cyklostezka dál pokračuje až do Karlových Varů. Zpět pojedeme stejnou cestou až do Kynšperku nad Ohří, kde na rozcestí pojedeme přes Obilnou, Potočiště, a Chvoječnou. V Chocovicích se napojíme na trasu a dojedeme zpět do Chebu.

Jak se Vám výlet líbil?

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5 (5 - nejlepší)Mapa cyklotrasy

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.
V pořádku Nastavení soukromí