Cyklotrasa Cheb - Sokolov

První část výletu z Chebu do Mostova je zcela rovinatá a vhodná i pro nejmenší děti. Na cyklostezku se napojíme u hlavního silničního mostu přes řeku Ohři. Po opuštění Chebu projíždíme převážně otevřenou krajinou. Řeku Ohře máme většinou na dohled, několikrát ji přejedeme. Řeka i cyklostezka se stáčí různými směry. Projedeme obcí Jindřichov, okrajem Chocovic, téměř zaniklou vesnicí Vokov a okrajem Nebanic. V Mostově můžeme odbočit k romantickému zámku, kde sídlí hotel a muzeum porcelánu.

V Kynšperku nad Ohří objedeme město ze severozápadní strany. Za Kynšperkem projíždíme krásným rovinatým úsekem podél železniční trati. Za Dasnicemi se odkloníme od řeky a připravíme se na největší stoupání na trase. Na návrší projedeme osadou Chlumek, chvíli ještě stoupáme a pak postupně sjíždíme přes Hlavno a Citice do Sokolova. Cyklostezka dál pokračuje až do Karlových Varů. Zpět pojedeme stejnou cestou až do Kynšperku nad Ohří, kde na rozcestí pojedeme přes Obilnou, Potočiště, a Chvoječnou. V Chocovicích se napojíme na trasu a dojedeme zpět do Chebu.

Náročnost cyklotrasy: Náročná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 70 Km

Hodnocení cyklotrasy

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5

Jak se Vám cyklotrasa líbila?

Podělte se s ostatními, jak se Vám cyklotrasa líbila. Na jaká zajímavá místa jste cestou narazili, doporučení, atd.

Nejnovější cyklotrasy po ruce

Nejnovější cyklotrasy přibývají každým týdnem.

Možnost cestování a poznávání nových míst tedy stále stoupá. Buďte přitom. Nechte si posílat nejnovější cyklotrasy každý týden.

 

Přejeme příjemné cyklo zážitky!

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.