Cyklotrasa Cheb - zámek Kynžvart

Cyklotrasou se projedete na pohoří Český les. Vaší první zastávkou může být údolní nádrž Jesenice, která byla vybudována proti povodním.  Mimo jiné slouží pro účely průmyslu, rekreaci a sportovní rybolov.

Před Dolním Žandovem uvidíte vodní mlýn Salajna s uzavřeným dvorcem egerlandského typu. Dnešní podoba hrázděné stavby je však výsledkem přestavby.  Později byla k mlýnu přistavěna i pila s katrem. Během své historie stavba utrpěla mnoho škod, současní majitelé však objekt postupně rekonstruují.

Atmosféru zámku Kynžvart dokresluje rozlehlý anglický park s řadou doplňkových stavbiček. Při prohlídce panského sídla navštívíte velké množství salónů, pracovny, knihovnu, kuchyni, zbrojnici, oratoř, kapli a mnoho dalších. Interiér zámku je vybaven hodnotným stylovým nábytkem, obrazy, tapisériemi, porcelánem, lustry atd. Zajímavostí je kabinet kuriozit, který patří mezi nejstarší veřejně přístupná muzea v Evropě.

Náročnost cyklotrasy: Snadná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 40 Km

Hodnocení cyklotrasy

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5

Jak se Vám cyklotrasa líbila?

Podělte se s ostatními, jak se Vám cyklotrasa líbila. Na jaká zajímavá místa jste cestou narazili, doporučení, atd.

Nejnovější cyklotrasy po ruce

Nejnovější cyklotrasy přibývají každým týdnem.

Možnost cestování a poznávání nových míst tedy stále stoupá. Buďte přitom. Nechte si posílat nejnovější cyklotrasy každý týden.

 

Přejeme příjemné cyklo zážitky!

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.