5 / 4

Cheb - zámek Kynžvart

Cyklotrasou se projedete na pohoří Český les. Vaší první zastávkou může být údolní nádrž Jesenice, která byla vybudována...

Náročnost cyklotrasy: Snadná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 40 km

Popis cyklotrasy

Cyklotrasou se projedete na pohoří Český les. Vaší první zastávkou může být údolní nádrž Jesenice, která byla vybudována proti povodním.  Mimo jiné slouží pro účely průmyslu, rekreaci a sportovní rybolov.

Před Dolním Žandovem uvidíte vodní mlýn Salajna s uzavřeným dvorcem egerlandského typu. Dnešní podoba hrázděné stavby je však výsledkem přestavby.  Později byla k mlýnu přistavěna i pila s katrem. Během své historie stavba utrpěla mnoho škod, současní majitelé však objekt postupně rekonstruují.

Atmosféru zámku Kynžvart dokresluje rozlehlý anglický park s řadou doplňkových stavbiček. Při prohlídce panského sídla navštívíte velké množství salónů, pracovny, knihovnu, kuchyni, zbrojnici, oratoř, kapli a mnoho dalších. Interiér zámku je vybaven hodnotným stylovým nábytkem, obrazy, tapisériemi, porcelánem, lustry atd. Zajímavostí je kabinet kuriozit, který patří mezi nejstarší veřejně přístupná muzea v Evropě.

Jak se Vám výlet líbil?

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5 (5 - nejlepší)Mapa cyklotrasy

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.
V pořádku Nastavení soukromí