Cyklotrasa Choceň - Kostelec nad Orlicí

Vyjíždíme z Chocně ve směru na Rousínov, dále na Horní Jelení a Borohrádek. Z Borohrádku jedeme po cyklistické trase Žďárskému rybníku a pokračujeme po trase směr Žďár nad Orlicí až ke křižovatce. Čeká nás neznačená cesta k obci Zdelov, tady pokračujeme směrem Kostelec Nad Orlicí. Od koupaliště jedeme na Suchou Rybnou a blíží se Vrbice.

Z Vrbice zamíříme na Nové Litice a pokračujeme směr Lhoty u Potštejna, kde nás již nedaleko čeká významné barokní poutní místo Homol. Evropským unikátem je zdejší kamenné schodiště, které má 153 schodů a 16 odpočívadel. Schodiště i okolní hřbitov jsou volně přístupné, avšak kostel je přístupný pouze v době bohoslužeb a speciálních akcí. Poté cesta vede přes Koldín zpátky do Chocně.


Náročnost cyklotrasy: Náročná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 60 Km

Hodnocení cyklotrasy

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5

Jak se Vám cyklotrasa líbila?

Podělte se s ostatními, jak se Vám cyklotrasa líbila. Na jaká zajímavá místa jste cestou narazili, doporučení, atd.

Nejnovější cyklotrasy po ruce

Nejnovější cyklotrasy přibývají každým týdnem.

Možnost cestování a poznávání nových míst tedy stále stoupá. Buďte přitom. Nechte si posílat nejnovější cyklotrasy každý týden.

 

Přejeme příjemné cyklo zážitky!

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.