Cyklotrasa Choceň - Potštejn

Náročná mírně kopcovitá trasa pro trénované cyklisty. Z Chocně pojedete přes Brandýs nad Orlicí a jedete podél řeky. Až na rozcestí Pod Klopoty se odpojíte a následujete dál stezku až do Lanšperku, kde si můžete udělat přestávku a pokochat se výhledem z 8 metrů vysoké železné věže, která je obklopena zdí hradby.

Následně minete obce Valdštejn, Červená a Jankovice a dojedete k Letohradu. Tam si můžete prohlédnout stejnojmenný zámek Kolem se rozprostírá romanticky upravený park. Dnes v zámku sídlí hotel, restaurace a škola. 

Projedete přes Lukavice a v Žamberku vás zaujme na první pohled domek s hodně vysokou střechou. Tato dřevěná Tyršova rozhledna je také nazývána jako rozhledna Rozálka. Základ tvoří kamenná zeď postavená systémem kyklopského zdiva. 

Pokračujte po stezce dál přes obce Bohousová, Litice nad Orlicí a Brná až v Potštejně uvidíte zříceninu hradu Velešov. Najdete ji na vrchu, jehož hřebeny ze tří stran strmě spadají do údolí. Dodnes jsou dochované zbytky zdiva paláce a příkop.

Zpět do Chocně se dostanete přes obce Lhoty u Potštejna, Sudslava, Malá Skrovnice, Seč, Olešná a Brandýs nad Orlicí.

Náročnost cyklotrasy: Náročná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 76 Km

Hodnocení cyklotrasy

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5

Jak se Vám cyklotrasa líbila?

Podělte se s ostatními, jak se Vám cyklotrasa líbila. Na jaká zajímavá místa jste cestou narazili, doporučení, atd.

Nejnovější cyklotrasy po ruce

Nejnovější cyklotrasy přibývají každým týdnem.

Možnost cestování a poznávání nových míst tedy stále stoupá. Buďte přitom. Nechte si posílat nejnovější cyklotrasy každý týden.

 

Přejeme příjemné cyklo zážitky!