5 / 5

Choceň - Potštejn

Náročná mírně kopcovitá trasa pro trénované cyklisty. Z Chocně pojedete přes Brandýs nad Orlicí a jedete podél řeky. Až ...

Náročnost cyklotrasy: Náročná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 76 km

Popis cyklotrasy

Náročná mírně kopcovitá trasa pro trénované cyklisty. Z Chocně pojedete přes Brandýs nad Orlicí a jedete podél řeky. Až na rozcestí Pod Klopoty se odpojíte a následujete dál stezku až do Lanšperku, kde si můžete udělat přestávku a pokochat se výhledem z 8 metrů vysoké železné věže, která je obklopena zdí hradby.

Následně minete obce Valdštejn, Červená a Jankovice a dojedete k Letohradu. Tam si můžete prohlédnout stejnojmenný zámek Kolem se rozprostírá romanticky upravený park. Dnes v zámku sídlí hotel, restaurace a škola. 

Projedete přes Lukavice a v Žamberku vás zaujme na první pohled domek s hodně vysokou střechou. Tato dřevěná Tyršova rozhledna je také nazývána jako rozhledna Rozálka. Základ tvoří kamenná zeď postavená systémem kyklopského zdiva. 

Pokračujte po stezce dál přes obce Bohousová, Litice nad Orlicí a Brná až v Potštejně uvidíte zříceninu hradu Velešov. Najdete ji na vrchu, jehož hřebeny ze tří stran strmě spadají do údolí. Dodnes jsou dochované zbytky zdiva paláce a příkop.

Zpět do Chocně se dostanete přes obce Lhoty u Potštejna, Sudslava, Malá Skrovnice, Seč, Olešná a Brandýs nad Orlicí.

Jak se Vám výlet líbil?

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5 (5 - nejlepší)Mapa cyklotrasy

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.
V pořádku Nastavení soukromí