Cyklotrasa Chodov - Bechyně

Náročná kopcovitá cyklotrasa pro trénované cyklisty. Z pražského Chodova vyjedete z Prahy přes Průhonice a Velké Popovice. V pivovaru Velké Popovice si můžete udělat první přestávku. Kromě ochutnávky uvidíte nejen novou a starou varnu, ale i ležácký sklep, stáčírny a živého maskota pivovaru kozla Oldu.

Dále projedete přes Kamenici, Kamenný přívoz a Krňany do Teletína. Tam si užijete trochu přírody. Teletínský lom je nevyužívaný a dnes zatopený lom hluboký přibližně 15 metrů. Těžil se v něm materiál pro stavbu Štěchovického zdymadla. 

Jakmile projedete kolem Chlístovského rybníku, do Týnce nad Sázavou, vás čekají menší obce Maskovice, Netvořice a Chleby. Můžete se projít centrem Týnce a případně doplnit zásoby vody. Dále pak pojedete přes Krusičany kolem rybníku Krčín a přes Václavice na zámek Konopiště.

Základem konopišťského zámku byl raně gotický hrad. Rohy stavby byly osazeny čtyřmi věžemi, další tři věže vycházely z průčelí. Na rozkaz Ferdinanda d’Este byl zámek přestavěn podle zásad historizujícího romantismu, jeho okolí upraveno v rozlehlý park a vznikl Růžový sad. Nezapomeňte také navštívit svatojiřskou sbírku dřevořezeb, obrazů a dalších předmětů vztahujících se ke kultu sv. Jiří v bývalé barokní oranžérii.

V Maršovicích si prohlídnete pahorek hradu Stajice, který je obklopen valem a příkopem. Je označován za sídlo loupeživých rytířů.

Potom pojedete přes Sedlčany, kde můžete ochutnat Sedlčanský Hermelín. Přes Nedrahovice a několik menších obcí. V Javorové skále projedete kolem Staré poštovny ze Sněžky, která je nejstarší poštovnou v ČR. Původně stála na vrcholu hory Sněžky a před jejím zánikem ji zachránil majitel Tomáš Trnka, který poštovnu rozebral a nechal převézt na současné místo. 

O kousek dále najdete skály Čertovo břemeno. Ke skále se vztahuje několik verzí pověsti o čertovi.

Poslední zastávku před cílem si můžete udělat u obce Stádlec. Najdete tu poslední empírový řetězový most v České republice, který je také ojedinělým mostem tohoto druhu v Evropě. Bývá častým místem turistických procházek, cykloturistiky a oblíbeným objektem pro fotografy. Původně vedl přes Vltavu u Podolska, ale při napouštění vodní nádrže Orlík byl přesunut na současné místo.

V Bechyni se můžete projít po městě kolem Lužnice nebo navštívit zámek Bechyně. Renesanční zámek vás uchvátí nádhernou malířskou výzdobou nádvoří a interiérů. Během prohlídky zámku jsou k vidění krásná renesanční kamna, kazetový strop s bohatou malířskou výzdobou.

Vrátit se můžete vlakem nebo stejnou cestou na kole.

Náročnost cyklotrasy: Náročná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 155 Km

Hodnocení cyklotrasy

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5

Jak se Vám cyklotrasa líbila?

Podělte se s ostatními, jak se Vám cyklotrasa líbila. Na jaká zajímavá místa jste cestou narazili, doporučení, atd.

Nejnovější cyklotrasy po ruce

Nejnovější cyklotrasy přibývají každým týdnem.

Možnost cestování a poznávání nových míst tedy stále stoupá. Buďte přitom. Nechte si posílat nejnovější cyklotrasy každý týden.

 

Přejeme příjemné cyklo zážitky!

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.