5 / 5

Chomutov - Helenčiny vodopády

Z Chomutova projedete přes Podkrušnohorský zoopark a poté kolem jezera Jirkov, kde se projdete po zřícenině hradu Najšte...

Náročnost cyklotrasy: Snadná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 20 km

Popis cyklotrasy

Z Chomutova projedete přes Podkrušnohorský zoopark a poté kolem jezera Jirkov, kde se projdete po zřícenině hradu Najštejn. Hrad se původně nazýval Neustein. Do dnešní doby se dochovaly viditelné valy a příkopy obepínající zbytky hradu, kamenné okno. Zbytky hradu byly hodně poškozeny po nájezdu německých hledačů pokladů. 

V Boleboři uvidíte sochu s názvem Andělé si jdou po krku. Andělé, představující Dobro a Zlo, jsou posazeni na jedenáctimetrovém sloupu.

Na západním svahu Kočičího vrchu se nachází u lesní silničky Kočičí skála. Na její vrchol, kde se vám otevřou krásné výhledy, vede upravená cesta s kamennými schody.

Helenčiny vodopády je skalní práh v údolí potoka Lužec vytvořil asi čtyřmetrový vodopád. Dále po toku se nacházejí ještě další dva menší stupně a peřeje.

Jak se Vám výlet líbil?

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5 (5 - nejlepší)Mapa cyklotrasy

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.
V pořádku Nastavení soukromí