Cyklotrasa Chomutov - Helenčiny vodopády

Z Chomutova projedete přes Podkrušnohorský zoopark a poté kolem jezera Jirkov, kde se projdete po zřícenině hradu Najštejn. Hrad se původně nazýval Neustein. Do dnešní doby se dochovaly viditelné valy a příkopy obepínající zbytky hradu, kamenné okno. Zbytky hradu byly hodně poškozeny po nájezdu německých hledačů pokladů. 

V Boleboři uvidíte sochu s názvem Andělé si jdou po krku. Andělé, představující Dobro a Zlo, jsou posazeni na jedenáctimetrovém sloupu.

Na západním svahu Kočičího vrchu se nachází u lesní silničky Kočičí skála. Na její vrchol, kde se vám otevřou krásné výhledy, vede upravená cesta s kamennými schody.

Helenčiny vodopády je skalní práh v údolí potoka Lužec vytvořil asi čtyřmetrový vodopád. Dále po toku se nacházejí ještě další dva menší stupně a peřeje.

Náročnost cyklotrasy: Snadná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 20 Km

Hodnocení cyklotrasy

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5

Jak se Vám cyklotrasa líbila?

Podělte se s ostatními, jak se Vám cyklotrasa líbila. Na jaká zajímavá místa jste cestou narazili, doporučení, atd.

Nejnovější cyklotrasy po ruce

Nejnovější cyklotrasy přibývají každým týdnem.

Možnost cestování a poznávání nových míst tedy stále stoupá. Buďte přitom. Nechte si posílat nejnovější cyklotrasy každý týden.

 

Přejeme příjemné cyklo zážitky!

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.