5 / 5

Chomutov - hrad Hasištejn

Čeká vás nezvyklá trasa, kde mlýn není mlýn a hora není vrchol. Prvních 20 km z Chomutova pojedete jen do kopce. Nicméně...

Náročnost cyklotrasy: Snadná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 31 km

Popis cyklotrasy

Čeká vás nezvyklá trasa, kde mlýn není mlýn a hora není vrchol. Prvních 20 km z Chomutova pojedete jen do kopce. Nicméně zhruba ve třetině trasy si můžete udělat přestávku na malé občerstvení na Prvním mlýnu. Jedná se o bývalý mlýn. Dnes se tu najdete hotel s restaurací. Později na trase uvidíte i Druhý a Třetí mlýn. Dále vás čeká pohraniční horská osada Hora sv. Šebestiána, která byla zničena za husitských válek. Šebestián z Veitmile, majitel panství, obnovil hornickou osadu a postavil kostelík. Později byla  povýšena na královské horní město. Jedinou dochovanou památkou v obci socha Dobrého pastýře. V obci Celná je v údolíčku Myší díra 4 m vysoký jez, který tvoří malou vodní nádrž. Poté pojedete ještě chvíli do kopce, ale váš cíl zřícenina hradu Hasištejn je v údolí. Jeho dominantou je mohutná válcová věž bergfrit, která dnes slouží jako rozhledna do Prunéřova potoka.


Jak se Vám výlet líbil?

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5 (5 - nejlepší)Mapa cyklotrasy

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.
V pořádku Nastavení soukromí