Cyklotrasa Chomutov - hrad Hasištejn

Čeká vás nezvyklá trasa, kde mlýn není mlýn a hora není vrchol. Prvních 20 km z Chomutova pojedete jen do kopce. Nicméně zhruba ve třetině trasy si můžete udělat přestávku na malé občerstvení na Prvním mlýnu. Jedná se o bývalý mlýn. Dnes se tu najdete hotel s restaurací. Později na trase uvidíte i Druhý a Třetí mlýn. Dále vás čeká pohraniční horská osada Hora sv. Šebestiána, která byla zničena za husitských válek. Šebestián z Veitmile, majitel panství, obnovil hornickou osadu a postavil kostelík. Později byla  povýšena na královské horní město. Jedinou dochovanou památkou v obci socha Dobrého pastýře. V obci Celná je v údolíčku Myší díra 4 m vysoký jez, který tvoří malou vodní nádrž. Poté pojedete ještě chvíli do kopce, ale váš cíl zřícenina hradu Hasištejn je v údolí. Jeho dominantou je mohutná válcová věž bergfrit, která dnes slouží jako rozhledna do Prunéřova potoka.


Náročnost cyklotrasy: Snadná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 31 Km

Hodnocení cyklotrasy

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5

Jak se Vám cyklotrasa líbila?

Podělte se s ostatními, jak se Vám cyklotrasa líbila. Na jaká zajímavá místa jste cestou narazili, doporučení, atd.

Nejnovější cyklotrasy po ruce

Nejnovější cyklotrasy přibývají každým týdnem.

Možnost cestování a poznávání nových míst tedy stále stoupá. Buďte přitom. Nechte si posílat nejnovější cyklotrasy každý týden.

 

Přejeme příjemné cyklo zážitky!

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.