5 / 5

Chomutov - hrad Hasištejn

Tato středně náročná cyklotrasa vede po silnici a lesních cestách proti směru proudu řeky Chomutovka. Nejdříve projedete...

Náročnost cyklotrasy: Snadná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 40 km

Popis cyklotrasy

Tato středně náročná cyklotrasa vede po silnici a lesních cestách proti směru proudu řeky Chomutovka. Nejdříve projedete přírodním parkem Bezručovo údolí, v údolíčku Myší díra je vysoký jez, který tvoří malou vodní nádrž. Minete kamennou kapli ve Vysoké Jedli. Cílem výletu je zřícenina hradu Hasištejn s výhledem do údolí Prunéřovského potoka. Jednou ze zastávek může být obec Hora sv. Šebestiána, kde můžete doplnit energii. A kousek od obce Místo najdete zříceninu hradu Hasištejn. Jeho dominantou je mohutná válcová věž bergfrit, která dnes slouží jako rozhledna. Dochované jsou zbytky paláce. Proti vstupní bráně částečně zřícená kaple se zbytky křížové klenby. Zachované jsou unikátní kamenné krakorce s reliéfní výzdobou a rozlehlé podzemní prostory. Zavede vás sem žlutá a modrá turistická stezka.

Jak se Vám výlet líbil?

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5 (5 - nejlepší)Mapa cyklotrasy

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.
V pořádku Nastavení soukromí